Udostępnij
Tweetnij

Najciekawsze triki dla Google Now

Asystenta Google Now odnajdziemy dziś w znacznej większości urządzeń z Androidem. Przez wielu uznawany jedynie za zbędną funkcję, owy program potrafi być bardzo przydatnym źródłem informacji – najczęściej w formie graficznej za sprawą kart umieszczonych w samej aplikacji, czy widżecie na jednym z wirtualnych ekranów naszego urządzenia. Czy jednak jesteście świadomi tego, jak bardzo przydatną funkcją waszego urządzenia potrafi być to rozszerzenie wyszukiwarki Google? Przygotowaliśmy dla was zbiór najprzydatniejszych funkcji Google Now, które powinniście wypróbować osobiście. Zaczynajmy!

grafika

Asystenta Google Now odnajdziemy dziś w znacznej większości urządzeń z Androidem. Przez wielu uznawany jedynie za zbędną funkcję, ów program potrafi być bardzo przydatnym źródłem informacji – najczęściej w formie graficznej za sprawą kart umieszczonych w samej aplikacji, czy widżecie na jednym z wirtualnych ekranów naszego urządzenia. Czy jednak jesteście świadomi tego, jak bardzo przydatną funkcją waszego urządzenia potrafi być to rozszerzenie wyszukiwarki Google? Przygotowaliśmy dla was zbiór najprzydatniejszych funkcji Google Now, które powinniście wypróbować osobiście. Zaczynajmy!

Sport

Jesteście fanami sportu? Jeśli tak, w ustawieniach Google Now możecie ustalić, która drużyna grająca np. w koszykówkę jest waszą ulubioną. Dzięki temu na bieżąco będziecie informowani o nadchodzących meczach, możliwości zakupienia biletów czy też wynikach ostatnich spotkań.

Informacje sportowe w kartach Google Now
Informacje sportowe w kartach Google Now

Aby dokonać personalizacji karty poświęconej sportowi, musicie kliknąć przycisk menu, następnie wybrać personalizację i kolejno pozycję sporty, a w niej dodać drużynę. Voilà. Od teraz na wirtualnym ekranie Google zobaczycie informacje o waszej ulubionej drużynie.

Aktualizacje często odwiedzanych stron

Jeśli zdecydujecie się na korzystanie z asystenta systemowego, ten będzie stale zbierać informacje o tym, jak korzystacie ze swojego urządzenia, aby w przyszłości ułatwiać wam życie. Jedną z bardzo przyjemnych funkcji są aktualizacje ostatnio odwiedzanych stron.

Aktualizacje najczęściej odwiedzanych przez nas stron
Aktualizacje najczęściej odwiedzanych przez nas stron

Korzystając z Chrome lub alternatywnych, popularnych przeglądarek będziecie najpewniej przeglądali z dość dużą częstotliwością czasu te same, ulubione przez was strony. Gdy tak będzie, Google Now zacznie wyświetlać w odpowiedniej karcie swojej tablicy informacje o tym, że pojawiły się na nich nowe treści, jak możecie zobaczyć na dołączonym powyżej zrzucie ekranu.

Loty samolotowe i podróże PKP

Gdy na waszej skrzynce pocztowej znajdzie się mail zawierający w załączniku bilet samolotowy lub PKP, Google Now przeskanuje go i wyświetli kartę z informacjami o tym, gdzie, kiedy oraz z jakiego stanowiska zaczniecie swoją podróż.

Informacje o nadchodzącym locie
Informacje o nadchodzącym locie
Informacje o podróży
Informacje o podróży

Pogoda

Wygodną funkcją Google Now jest wyświetlanie pogody dla miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy. Aby to skonfigurować, należy przejść do ustawień, następnie personalizacji i opcji zatytułowanej „inne”. Tam możemy określić nasze zainteresowanie wyświetlaniem informacji pogodowych w kartach asystenta i jeśli w konfiguracji programu poprawnie określiliśmy nasze miejsce zamieszkania, wszystko powinno zacząć wyświetlać się w formie kart bliźniaczych do tych umieszczonych poniżej.

Screenshot_2016-01-09-21-51-34 [195589]
Informacje pogodowe
Screenshot_2016-01-09-21-50-52 [195594]
Konfiguracja danych pogodowych

Wydarzenia w naszej okolicy

Ciekawą funkcją aplikacji przy zezwoleniu jej na wykorzystywanie danych lokalizacji naszego urządzenia jest informowanie nas o nadchodzących wydarzeniach w okolicy lub też o lokalnie popularnych treściach w największych portalach informacyjnych w kraju. Program będzie również na podstawie wyszukań w YouTube oraz częstotliwości odtwarzania piosenek w programach do tego przeznaczonych w stanie poinformować nas o zbliżającym się koncercie naszego ulubionego zespołu oraz zasugerować, gdzie możemy nabyć na niego bilety, choć nie mam stuprocentowej pewności, czy funkcja ta zawitała już w kraju nad Wisłą.

Wydarzenia w okolicy oraz popularne w naszym rejonie
Wydarzenia w okolicy oraz popularne treści w naszym rejonie

Nawigacja

Jeśli w Google Now zgodzicie się na określenie dokładnego adresu waszego miejsca zamieszkania oraz pracy, asystent podczas podróży po mieście będzie służył wam pomocą. Jak? Otóż gdy będziecie w okolicy przystanku autobusowego w jednym z większych miast (np. Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź), program doradzi nam, którymi liniami komunikacji miejskiej najszybciej trafimy do domu. Nie warto jednak w stu procentach wierzyć wynikom Google, ponieważ zdarza się, że dane są podane nieprecyzyjnie, co może wprowadzić użytkownika w błąd. Nie mniej – warto spróbować na własnej skórze.

Informacja o dostępnej drodze do naszego punktu docelowego
Informacja o dostępnej drodze do naszego punktu docelowego
Trasa do naszego celu
Trasa do naszego celu

Kolejnym fajnym dodatkiem w tym punkcie jest nawigacja do zbliżających się wydarzeń, jeśli te mają określony adres na mapie. Google Now w takim przypadku zapyta się nas, jak zamierzamy tam dotrzeć: pieszo, rowerem, samochodem czy może komunikacją miejską i zacznie nas nawigować do celu. Nie zapominajmy również o przypadku wykrycia radykalnej zmiany prędkości podczas przemierzania ulic miasta. Telefon po wyczytaniu z ustawień personalizacji asystenta tego, iż najczęściej przemieszczamy się samochodem, automatycznie oznaczy miejsce rozpoczęcia pieszej – znacznie wolniejszej – wędrówki jako miejsce, gdzie znajduje się nasz pojazd, aby następnie zasugerować nam możliwość nawigowania nas wprost do klamki drzwi kierowcy.

Miejsce zaparkowania samochodu
Miejsce zaparkowania samochodu

Pytania powiązane z jednym wątkiem

Gdy korzystacie z głosowego wyszukiwania treści w Google Now, możecie ułatwić sobie zadanie. Jak? Jeśli zadajecie pytania związane z konkretnym tematem – np. kotem, Guns N’ Roses czy Star Wars, asystent pozwoli wam bezpośrednio nawiązywać do poprzednich pytań z tego samego wątku tematycznego, nie oczekując od nas przy tym powtarzania od początku tego, czego dotyczy pytanie – algorytmy automatycznie połączą je z poprzednim pytaniem.

Przy następnych pytaniach typu: "Kto jest wokalistą", Google samo dopisze sobie nazwę zespołu
Przy następnych pytaniach typu: „Kto jest wokalistą”, Google samo dopisze sobie nazwę zespołu

Przypomnienia bazujące na lokalizacji

Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam zapomnieć o czymś, ponieważ zamknęliście powiadomienie o danej godzinie, a nie zrobiliście tego, co mieliście wykonać? Dzięki komendzie „Przypomnij mi o…” możecie ustawić, aby asystent przypominał wam o czymś zawsze, gdy będziemy znajdować się w wybranym przez nas miejscu – aż do wykonania czynności. Aby to ustawić, wystarczy napisać bądź wypowiedzieć powyższą komendę, następnie w nowej karcie zaznaczyć miejsce oraz wpisać jego dokładną lokalizację.

Powiadomienia bazujące na lokalizacji
Powiadomienia bazujące na lokalizacji

Aktywacja szybkich ustawień głosowo oraz aplikacji

Tak jak pisał Maciej, Google Now może wyręczyć nas w wielu sytuacjach z odblokowywania ekranu urządzenia i dokopywania się do ustawień systemowych za pomocą krótkiej komendy głosowej. Poza uruchamianiem aplikacji oraz wyszukiwania treści w sieci możemy np. korzystać z szybkich ustawień, takich jak uruchomienie Wi-Fi, zmiana jasności ekranu, wyciszenie dźwięków oraz cała gama pozostałych ustawień. Znajdziecie je m.in. w centrum powiadomień w zakładce szybkich ustawień.

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij