Udostępnij
Tweetnij

Amazon i Microsoft przygotowują większe tablety

Jeśli wierzyć plotkom, to zarówno Amazon, jak i Microsoft przygotowują większe tablety internetowe z ekranami o przekątnej 12 lub więcej cali.

Surface Pro 3

Jeśli wierzyć plotkom, to zarówno Amazon, jak i Microsoft przygotowują większe tablety internetowe z ekranami o przekątnej 12 i więcej cali.

Serwis Digitimes raportuje, że Microsoft przygotowuje większe tablety z serii Surface Pro. Mowa oczywiście o Surface Pro 4. generacji, których premiery spodziewamy się jesienią. Mniejszy wariant ma mieć ekran o przekątnej 12 cali (jak Surface Pro 3), a drugi, większy tablet ma dysponować wyświetlaczem o przekątnej około 13-14 cali. Tablety mają dysponować high-endową specyfikacją techniczną, ale jej szczegóły nie są znane.

W tym samym raporcie czytamy, że 12-calowy tablet przygotowuje także Amazon. Rzekomo gigant rynku e-commerce złożył zamówienia obejmujące mniej niż 100 tysięcy sztuk paneli/miesiąc. Panele mają pochodzić z tajwańskich fabryk. Amazon ma sprzedać w tym roku około 4-5 mln tabletów, ale większość z nich to modele z ekranami o przekątnej 7 i 8 cali. Specyfikacja techniczna 12-calowego tabletu Amazonu pozostaje tajemnicą.

Premiery Surface Pro 4 spodziewamy się jesienią tego roku. Wiemy, że w przypadku 12-calowego modelu zostanie zachowana kompatybilność z akcesoriami dla zeszłorocznego Surface’a Pro 3. To oznacza, że nie powinniśmy spodziewać się większych zmian wizualnych. Najwięcej usprawnień pojawi się pod obudową.

źródło: digitimes

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij