Udostępnij
Tweetnij

Google udostępnia podzieloną klawiaturę na urządzenia z Androidem M

Użytkownicy Androida M Preview otrzymali dostęp do nowej klawiatury Google, która oferuje możliwość pracy w podzielonym na dwie części widoku.

Użytkownicy Androida M Preview otrzymali dostęp do nowej klawiatury Google, która oferuje możliwość pracy w podzielonym na dwie części widoku.

Podzielona klawiatura jest dobrze znana użytkownikom iPadów. Wystarczy tylko wykonać gest rozsunięcia dwoma palcami na klawiaturze i ta po chwili zostanie podzielona na dwie części (jak na poniższym zrzucie ekranowym).

IMG_0318

Co ciekawe, dostęp do podobnej klawiatury można uzyskać z poziomu Androida M, który obecnie dostępny jest w wersji Preview. Użytkownicy tej wersji systemu mogą pobrać nową klawiaturę Google z numerem 4.0.23004 (która nie jest normalnie dostępna w Sklepie Play). Następnie, w ustawieniach aplikacji można aktywować podzielony widok. Jak to się prezentuje? Możecie zobaczyć na dwóch poniższych zrzutach ekranowych.

Domyślamy się, że za jakiś czas Google udostępni nową klawiaturę dla wszystkich, ale to może nastąpić dopiero wraz z premierą Androida M, a więc w drugiej połowie przyszłego kwartału.

źródło: phonearena

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij