Udostępnij
Tweetnij

Oznaczenia wiekowe PEGI i ESRB zawitały do Sklepu Play

Od teraz każda aplikacja będzie posiadała właściwą dla naszego regionu klasyfikację wiekową.

Od teraz każda aplikacja będzie posiadała właściwą dla naszego regionu klasyfikację wiekową.

Zapowiedziane przez Google w marcu zmiany wreszcie zawitały do Sklepu Play. Aktualnie nowe oznaczenia wiekowe widoczne są tylko z poziomu Sklepu Play na komputerach, ale już niedługo powinny również zawitać na smartfonach i tabletach. Od teraz każdy deweloper zgłaszający swoją aplikację do Sklepu Play będzie zobowiązany wypełnić krótką ankietę, na bazie której jego aplikacja otrzyma stosowną klasyfikację wiekową. Co ważne, nie będzie to tak skomplikowane jak było do tej pory w przypadku gier PC/konsolowych, gdzie twórcy musieli ręcznie zgłaszać swój produkt do każdej z organizacji ratingowych osobno. Klasyfikacje w Sklepie Play przyznawane będą praktycznie natychmiastowo we współpracy z organizacją IARC, jednak każda aplikacja będzie później i tak ręcznie sprawdzana przez pracownika IARC, aby wykluczyć ewentualne błędy.

Choć dorosłym graczom nie robi to żadnej różnicy, tak na pewno pomoże to rodzicom, którzy kupili swoim pociechom tablety czy smartfony z Androidem. Do tej pory było tam istne El Dorado i tak naprawdę do momentu uruchomienia aplikacji nie mieliśmy pojęcia czy jest ona odpowiednia dla naszego dziecka. Teraz będzie można po prostu zerknąć na stosowne oznaczenie. Przykładowe widzicie poniżej.

1234

Pamiętajcie jednak, aby nie polegać w 100% na oznaczeniach PEGI czy innej organizacji, gdyż są one wyłącznie sugestią. Bardzo często gry oznaczone znaczkiem PEGI 12 mogą zawierać ukryte treści nieodpowiednie dla dzieci w tym wieku. Zawsze lepiej sprawdzić podejrzane gry czy programy samemu, aby mieć pewność, że wszystko jest z nimi w porządku.

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij