Udostępnij
Tweetnij

Cube ma w planach tablet z systemem Remix OS

Remix OS jest systemem, który napędza tablet Jide Ultra Remix. Tymczasem oprogramowanie ma szansę zagościć także na innych tabletach, a jednym z nich ma być urządzenie od Cube.

Remix OS

Remix OS jest systemem, który napędza tablet Jide Ultra Remix. Tymczasem oprogramowanie ma szansę zagościć także na innych tabletach, a jednym z nich ma być urządzenie od Cube.

Remix OS został opracowany przez firmę Jide, która stworzyła również tablet Ultra Remix. Oprogramowanie bazuje na Androidzie, ale ma wiele cech, które znamy z Windows. Stąd też nazwa remix, gdyż wg twórców OS łączy to co najlepsze w obu platformach.

Remix OS dostępny jest na zasadach open source, a więc może go użyć każdy. Wiemy, że systemem interesują się Chińczycy z Cube, którzy rzekomo przygotowują tablet z Remix OS. Niestety, jakiekolwiek szczegóły na temat urządzenia nie są znane. Możemy tylko się domyślać, że będzie to urządzenie hybrydowe z klawiaturą, które pozwoli w pełni wykorzystać możliwości oprogramowania.

Warto dodać, że Jide już pracuje nad Remix OS 1.5, który ma bazować na kodzie Androida 5.0 Lollipop. System ma być początkowo dostępny w Chinach i domyślamy się, że najpierw trafi, w postaci aktualizacji, na Ultra Remix, a potem zostanie oddany innym.

źródło: liliputing

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij