Udostępnij
Tweetnij

Samsung i Apple tracą na rynku tabletów na rzecz chińskich marek

Firma badawcza Strategy Analytics zaprezentowała udział w rynku tabletów poszczególnych firm w pierwszym kwartale bieżącego roku. Dotychczasowi hegemoni, Samsung i Apple, są w odwrocie.

tablety_tablety
Firma badawcza Strategy Analytics zaprezentowała udział w rynku tabletów poszczególnych firm w pierwszym kwartale bieżącego roku. Dotychczasowi hegemoni, Samsung i Apple, są w odwrocie.

W pierwszym kwartale 2014 roku dwie wspomniane firmy zagrabiały dla siebie łącznie przeszło połowę rynku tabletów. Teraz ich sumaryczny udział wynosi już tylko 41,3 proc. Najwięcej stracił Samsung – aż 5,6 punktu procentowego. Apple jest jednak tuż za nim, ze stratą równą 4,6 pp.

Kiedy ktoś traci, ktoś musi zyskiwać. Na fali są produkty chińskie, zwłaszcza od Lenovo i Huawei. Udziały tego pierwszego w rynku podskoczyły o 1,2 pp., zapewniając firmie 5,3 proc. z całości. Drugi, dzięki zwyżce równej 1,5 pp., wzbił się na pułap 2,4 proc. Najbardziej zauważalnie w górę pną się natomiast chińskie tablety niefirmowe zasilane Androidem – w ich przypadku wzrost sięga aż 2,7 proc. To one mają teraz największy udział w rynku: wynosi on 28,4 proc. Dla porównania Apple zagarnia dla siebie 24,3 proc. udziału, a Samsung jedynie 17 proc.

Jak zapowiada Strategy Analytics, południowokoreański gigant będzie starał się w tym roku zawęzić swoją ofertę tabletów, skupiając się na możliwie najsilniejszych modelach w średnim i niskim przedziale cenowym. W zatrzymaniu dalszych spadków pomóc może linia Galaxy Tab A i nadchodzący Galaxy Tab S2.

Źródło: Koreaherald

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij