Udostępnij
Tweetnij

LibreOffice na Androida w końcu z możliwością edytowania dokumentów

Pakiet LibreOffice w końcu został wzbogacony o możliwość edytowania poszczególnych dokumentów. Jest tylko pewne ale…

LibreOffice

Pakiet LibreOffice w końcu został wzbogacony o możliwość edytowania poszczególnych dokumentów. Jest tylko pewne ale…

Niedawno do Sklepu Play trafił nowy pakiet oprogramowania biurowego pozwalający na wgląd w poszczególne dokumenty. Niestety, aplikacja była pełna błędów i brakowało w niej wielu funkcji, w tym możliwości edytowania. Teraz LibreOffice dostało solidną aktualizację, która, prócz naprawy kilku zasadniczych błędów, dodaje (w końcu!) możliwość edycji dokumentów. Niestety, w tym celu możemy tylko otwierać istniejące pliki. Pakiet nadal nie pozwala na tworzenie nowych dokumentów.

LibreOffice zawiera w sobie mobilne wersje narzędzi Writer (edytor tekstu), Calc (arkusz kalkulacyjny), Draw (edytor grafiki) oraz Impress (aplikacja do prezentacji). Dzięki nim możemy chociażby edytować tekst dokumentu lub powiększyć lub pomniejszyć wielkość dodanej grafiki. Jest jednak sporo funkcji, które są dostępne na pecetach, a nie zostały wprowadzone do mobilnej wersji.

playstore

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij