Udostępnij
Tweetnij

Google przestanie wspierać Androida 4.0 ICS w Chrome

Niestety, ale to prawda. Google poinformowało o zakończeniu wsparcia dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w Chrome. Przeglądarka z numerem 42 jest ostatnią, którą zobaczą użytkownicy tej wersji systemu.

Chrome logo

Niestety, ale to prawda. Google poinformowało o zakończeniu wsparcia dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w Chrome. Przeglądarka z numerem 42 będzie ostatnią, którą zobaczą użytkownicy tej wersji systemu.

Android Ice Cream Sandwich był minimalną, wymaganą wersją platformy Google dla przeglądarki Chrome. Od pierwszego wydania na Androidzie Chrome doczekał się kolejnych 24 wersji i… na numerze 42 koniec. Chrome z tym numerkiem będzie ostatnią wersją aplikacji, którą zobaczą użytkownicy Androida ICS. Przyszłe aktualizacje będą dostępne wyłącznie dla Androida Jelly Bean i nowszych.

Użytkownicy urządzeń z Androidem Ice Cream Sandwich mogą oczywiście nadal używać przeglądarki, ale nie powinni liczyć na jej nowe wersje. Warto dodać, że udział tego systemu jest już niewielki. W lutym pod kontrolą Androida ICS pracowało już tylko 5,9% wszystkich urządzeń z mobilnym systemem Google. Co nie zmienia faktu, że nadal są to dziesiątki milionów smartfonów i tabletów.

Chrome na Androida można pobrać ze Sklepu Play.

playstore

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij