Udostępnij
Tweetnij

Project Tango – tablet dla deweloperów z Tegra K1 od Google i Nvidii (wideo)

Firma z Mountain View, we współpracy z Nvidią, ogłosiła nowy tablet internetowy opracowany z myślą o deweloperach aplikacji i gier – Project Tango Tablet, który wyposażono między innymi w 7-calowy wyświetlacz, wydajny procesor Nvidia Tegra K1 oraz aż 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Urządzenie wkrótce będzie dostępne w sprzedaży, a jego cenę ustalono na kwotę 1024 dolarów.

Projejct Tango Tablet

Firma z Mountain View, we współpracy z Nvidią, ogłosiła nowy tablet internetowy opracowany z myślą o deweloperach aplikacji i gier – Project Tango Tablet, który wyposażono między innymi w 7-calowy wyświetlacz, wydajny procesor Nvidia Tegra K1 oraz aż 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Urządzenie wkrótce będzie dostępne w sprzedaży, a jego cenę ustalono na kwotę 1024 dolarów.

Przeczytaj koniecznie >> Chiński rynek tabletów. Jak w rzeczywistości wygląda i kto tam jest liderem?

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Plotki na temat tajemniczego projektu ukrywającego się pod nazwą Tango pojawiały się już wcześniej. Wczoraj Google przerwało milczenie na jego temat i oficjalnie zapowiedziało tablet dla deweloperów – Project Tango, który w niedługim czasie trafi do sprzedaży.

Zanim omówimy funkcje tego urządzenia, to najpierw warto przyjrzeć się z bliska specyfikacji technicznej Project Tango. Tablet wyposażono w następujące elementy:

  • 7-calowy wyświetlacz o szerokich kątach widzenia i wysokiej rozdzielczości;
  • 4-rdzeniowy procesor Nvidia Tegra K1 z 192 programowalnymi rdzeniami graficznymi CUDA;
  • 4 GB szybkiej pamięci operacyjnej RAM;
  • 128 GB pamięci wewnętrznej na dane;
  • Wi-Fi w standardzie n, moduł Bluetooth 4.0 LE;
  • opcjonalny modem łączności w sieciach 4G/LTE (ten element będzie dostępny tylko w wybranych regionach);
  • kamerę 4 Mpix z czujnikami śledzącymi ruch, przednią kamerkę.

Więcej detali związanych ze specyfikacja techniczną nie jest znanych. Urządzenie będzie pracować w oparciu o Androida 4.4 Kit Kat. Project Tango Tablet w akcji możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Po co Google w ogóle stworzyło taki tablet internetowy? Urządzenia nie zaprojektowano z myślą o zwykłych użytkownikach, ale przede wszystkim dla deweloperów aplikacji i gier. Zastosowanie specjalnych czujników sprawia, że tablet pozwoli programistom lepiej ocenić, a następnie przełożyć je na aplikacje, czynności związane z fizyką oraz ruchem i przestrzenią.

Tablet był przygotowywany przez wielu specjalistów, którzy starali się opracować dla niego jak najwięcej możliwości. Warto zauważyć, że urządzenie testowano w laboratoriach na terenie dziewięciu różnych państw na świecie. Rozwiązania z zakresu robotyki i fizyki postarano się następnie przenieść na potrzeby urządzenia mobilnego.

Tablet Project Tango jest w stanie rejestrować pomieszczenia i otoczenie w 3D, gdzie następnie tworzone są złożone mapy środowiska. W każdej sekundzie tablet jest w stanie zarejestrować nawet 250 tysięcy punktów, a pozycja oraz orientacja uaktualniane są w czasie rzeczywistym.

Wydajny procesor Nvidia Tegra K1 wspomagany przez 4 GB pamięci RAM z pewnością poradzi sobie nawet ze złożonymi obliczeniami, a programowalne rdzenie CUDA z układu GPU Kepler sprawiają, że ich wykorzystanie będzie zależeć tylko od pomysłowości deweloperów aplikacji i gier.

Project Tango na chwilę obecną nie jest jeszcze dostępny, ale już teraz można zapisać się do newslettera (udając się pod ten adres), w którym Google poinformuje o uruchomieniu sprzedaży. Tablet będzie kosztować 1024 dolary, a więc niemało. Pamiętajmy jednak, że mamy tutaj do czynienia z urządzeniem zaprojektowanym z myślą o deweloperach oprogramowania. W przypadku programu Google Glass Explorer cena za okulary również nie jest mała i wynosi aż 1500 dolarów, gdzie komercyjny produkt nie powinien kosztować więcej niż 300 dolarów.

Źródło: Google, Nvidia

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij