Udostępnij
Tweetnij

PocketBook CAD Reader – pierwszy tablet z wyświetlaczem E Ink

E Ink® Holdings, pionierski producent oznakowania cyfrowego i wyświetlaczy, zapowiada E Ink Fina™, technologię cieniutkich oraz niezwykle lekkich wyświetlaczy elektronicznego papieru (EPD). Fina będzie pierwszym wyświetlaczem tego typu przeznaczonym do masowej produkcji dla wszelkiego rozmiaru produktów pracujących w oparciu o technologię TFT.

PocketBook CAD Reader

E Ink Holdings, pionierski producent oznakowania cyfrowego i wyświetlaczy, zapowiada E Ink Fina™, technologię cieniutkich oraz niezwykle lekkich wyświetlaczy elektronicznego papieru (EPD). Fina będzie pierwszym wyświetlaczem tego typu przeznaczonym do masowej produkcji dla wszelkiego rozmiaru produktów pracujących w oparciu o technologię TFT.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Natomiast PocketBook, korzystając z tej okazji, informuje, iż pierwszym urządzeniem, które będzie dostępne w sprzedaży z technologią papieru elektronicznego Fina będzie PocketBook CAD Reader. Rozwiązanie to zostało specjalnie opracowane dla wyświetlania projektów przygotowywanych
w programie Autocad™ firmy Autodesk™.

Fina to rodzaj szklanego ekranu opartego na technologii TFT. Jest to niezwykle cienka powłoka, dzięki czemu wyświetlacze są lżejsze i smuklejsze, niż standardowe LCD. W porównaniu z panelami TFT nowe wyświetlacze „zaoszczędzają” 50% wagi i grubości, co jest szczególnie ważne w przypadku mobilnych rozwiązań wymagających większej powierzchni ekranu. Wykorzystany z PocketBook CAD Reader wyświetlacz Fina waży około 60 gramów.

Poza najnowszą wersją papieru elektronicznego, PocketBook CAD Reader został wyposażony w wydajny dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz. Systemem operacyjnym jest Android 4.0.4. W obudowie urządzenia znajduje się także 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Użytkownicy mogą również korzystać z modułu łączności bezprzewodowej Wi-Fi i 3G, jak również preinstalowanych aplikacji CAD. Zadbano również o wygodę użytkowania, montując akumulatory o pojemności 8000 mAh. Na tablecie PocketBook CAD Reader można przechowywać do 200 projektów architektonicznych, a każdy z nich może być natychmiast edytowany i udostępniony współpracownikom w sieci. Dla profesjonalistów istotnym na pewno będzie fakt, iż mogą jednocześnie pracować na ekranie dotykowym i precyzyjnym digitizerze firmy Wacom, co oferuje im wiele możliwości.

Tablet PocketBook CAD Reader

„Chcieliśmy opracować takie urządzenie, z którego będzie można korzystać między innymi na budowach. Stworzyliśmy zatem tablet z wyraźnym, dużym ekranem, w obudowie chroniącej go przed wilgocią. Na naszym nowy produkcie można przechowywać wszystkie projekty wspomagane komputerowo, a co ważniejsze można je udostępniać całemu zespołowi niemal w dowolnym miejscu i czasie” – tłumaczy Dmitriy Shemet, dyrektor Działu Badań i Rozwoju w firmie PocketBook. „Zdecydowaliśmy się na 13,3-calowy wyświetlacz E Ink Fina, ponieważ idealnie spełniał wymagania, jakie stawialiśmy przed PocketBook CAD Reader. Jesteśmy przekonani, że jest to produkt, który będzie bardzo użyteczny dla architektów i innych specjalistów pracujących w budownictwie, ponieważ pozwoli im pracować również w terenie”.

Wyświetlacze Fina EPD są idealnymi rozwiązaniami dla produktów takich jak PocketBook CAD Reader, które wymagają dużej powierzchni ekranu oraz muszą być jednocześnie lekkie i przenośne. Nowa technologia firmy E Ink w niczym nie ustępuje swoim poprzednikom pod względem wydajności i możliwości korzystania z nich w świetle dziennym. Zastosowanie mniejszych baterii, przy zachowaniu niezmienionej efektywności, pozwala jeszcze dodatkowo obniżyć wagę produktów końcowych.

„Fina jest kolejnym rozwiązaniem w portfolio innowacyjnych produktów firmy E Ink, które są wykorzystywane w produkcji urządzeń dla amatorów i profesjonalistów” – powiedział Giovanni Mancini, dyrektor działu zarządzania produktami w firmie E Ink Holdings. „Niezwykle niskie zapotrzebowanie na energię, niewielka waga, mniejsza grubość oraz możliwość korzystania z nich w każdych warunkach oświetleniowych dają konstruktorom możliwości, o jakich by dotąd nawet nie pomyśleli”.

PocketBook CAD Reader z wyświetlaczem E Ink Fina zostanie zaprezentowany po raz pierwszy już 5 grudnia podczas konferencji Autodesk University w Las Vegas, w Newadzie. Informacje o wyświetlaczu Fina można również uzyskać, wypełniając formularz na stronie sprzedażowej firmy E Ink http://www.eink.com/contact_sales.html.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij