Overmax Solution 7 II i Solution 10 II: niedrogie tablety z 3G i dual SIM

Maciej Rosiński, 2013-09-24 19:39
1

Tablet Overmax Solution 10 II

Do grona niedrogich tabletów dołączą wkrótce dwa nowe urządzenia firmy Overmax. Solution 7 II i Solution II 10 to “dachówki” wyposażone w czterordzeniowe procesory, pracujące pod kontrolą Androida 4.2 i oferujące możliwość wykonywania połączeń głosowych.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Kruger & Matz KM-1060 – z multimediami za pan brat

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mniejszy model, Overmax Solution 7 II, ma nieco słabszy ekran – 7-calowa matryca oferuje bowiem rozdzielczość tylko 1024 x 600 pikseli. Na jego pokładzie, oprócz ogniwa zasilającego o pojemności 3600mAh, znajdzie się czterordzeniowy SoC o zegarze 1,5GHz, 1GB pamięci operacyjnej, 8GB pamięci masowej, aparat 5Mpix plus webkamerka 2Mpix, a także modemy GPS, WiFi, Bluetooth i  – uwaga – 3G z obsługą dwóch kart SIM i wsparciem dla Aero2. Nie zabraknie również portów HDMI,  microUSB oraz slotu kart micro SD.

Drugi z nowo zaprezentowanych tabletów, Solution 10 II, to już matryca wykonana w technologii IPS, o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Ten model jest zasilany baterią o pojemności 7000mAh. Również na jego pokładzie znajdzie się czterordzeniowy procesor (1,5GHz), a także więcej, bo 16GB pamięci na dane, wbudowane aparat 5Mpix, i kamera rozmów wideo 2Mpix. Pozostała część specyfikacji, zarówno ta, dotycząca portów, jak i modułów łączności bezprzewodowej, jest inedntyczna z tą, z modelu Solution 7 II.

Obie tabletowe nowości Overmax trafią na półki sklepowe pod koniec października. Ich cena nie została ujawniona.

Tablet Overmax Solution 7 II

Źródło: Overmax

The following two tabs change content below.

Maciej Rosiński

Redaktor/Recenzent
Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.
Android · Tablety · · · · · · · · · · ·
  • Rafael

    Chciał nie chciał, firma może mało znana ale trzeba przyznać, że mi się taki tablecik sprawdził, mam model Solution 7 3G, dałem za niego w karenie jakieś ok 470zł i przyznam, że jestem zadowolony, sensowna bateria, wbudowane 3G, 2-rdzeniowy procesor. Oczywiście bez szaleństw, za 2x tyle Overmax 10-tka na 4-rdzeniach to zupełnie inna bajka bo też się takim bawiłem ale ten mój jak na sprzęcik poniżej 5 stówek godny uwagi.