Udostępnij
Tweetnij

Tablet Xiaomi Zimi uchwycony na zdjęciach

5 września to ważny dzień dla chińskiego producenta, firmy Xiaomi. To właśnie tego dnia zostaną oficjalnie zaprezentowane jej dwa nowe urządzenia – Mi3 (smartfon z ośmiordzeniowym układem) i budżetowy tablet Zimi.

Tablet Xiaomi Zimi 02

5 września to ważny dzień dla chińskiego producenta, firmy Xiaomi. To właśnie tego dnia zostaną oficjalnie zaprezentowane jej dwa nowe urządzenia – Mi3 (smartfon z ośmiordzeniowym układem) i budżetowy tablet Zimi.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Colorovo CityTab Vision 7

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

7-calowa „dachówka”, w tłumaczeniu z języka chińskiego nosi nazwę “Purpurowy ryż”. Jak podaje źródło, i tu niespodzianka, Zimi otrzyma ekran… “Retina”. Oczywiście, głównie z uwagi na fakt, że ten rodzaj matryc „z urzędu” przypisany jest tabletom Apple, wiadomość należy brać z lekkim przymrożeniem oka. Określenie “Retina” może oznaczać wyświetlacz o bardzo wysokiej rozdzielczości, które coraz częściej trafiają nawet do tych tańszych tabletów.

Pozostała część specyfikacji Xiaomi Zimi przewiduje czterordzeniowy układ 1,5 GHz (najprawdopodobniej NVIDIA Tegra 3), 1 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci masowej oraz moduły WiFi i Bluetooth 4.0. Tablet ma pracować pod kontrolą nieznanej jeszcze wersji Androida, czy w zasadzie jego zmodyfikowaną wersją MIUI. Prawda, że ciekawe parametry? To jednak nie wszystko…

Na pokładzie, oprócz baterii o pojemności 4000 mAh, ma znaleźć się modem 3G i aparat z matrycą 13 Mpix. Na koniec najlepsze – cena. Xiaomi wycenia swój tablet na 1.299 juanów, co w przeliczeniu stanowi kwotę niespełna 700 złotych. Wygląda apetycznie…

Tablet Xiaomi Zimi 01

Źródło: CN Beta

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij