Udostępnij
Tweetnij

Obad.a: najbardziej zaawansowany wirus dla Androida

Backdoor.AndroidOS.Obad.a jest najprawdopodobniej najbardziej zaawansowanym złośliwym kodem, którego celem są użytkownicy Androida. Zagrożenie jest poważne, a wirus jest zdolny dokonać niemałych szkód w systemie.

Wirus dla Androida Backdoor.AndroidOS.Obad.a

Backdoor.AndroidOS.Obad.a jest najprawdopodobniej najbardziej zaawansowanym złośliwym kodem, którego celem są użytkownicy Androida. Zagrożenie jest poważne, a wirus jest zdolny dokonać niemałych szkód w systemie.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma Kaspersky ostrzega przed nowym zagrożeniem dla Androida – wirusem Backdoor.AndroidOS.Obad.a, który pod względem zaawansowania i szkodliwości porównywany jest do złośliwego kodu dla Windows, aniżeli systemów mobilnych. Co może wyrządzić Backdoor.AndroidOS.Obad.a? Złośliwy kod może wykonywać następująco:

  • Wysyłać wiadomości tekstowe;
  • Wysyłać pingi;
  • Uzyskiwać dostęp do informacji o koncie poprzez USSD;
  • Maskować się pod proxy;
  • Podłączać pod specyficzne adresy;
  • Pobierać i instalować pliki;
  • Wysyłać listę kontaktów oraz zainstalowanych na urządzeniu użytkownika aplikacji na serwer;
  • Wykonywać polecenia tekstowe;
  • Wysyłać pliki poprzez bluetootha.

Jak nietrudno zauważyć, żartów nie ma! Oczywiście przed wirusem można bronić się poprzez zdrowy rozsądek. Instalując więc aplikacje spoza Google Play store warto zastanowić się dwa razy, czy to dobry pomysł. Podobnie sytuacja ma się w przypadku klikania hiperłączy w wiadomościach.

Źródło: securelist

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij