Udostępnij
Tweetnij

Bad Piggies czyli Rovio nieco inaczej [wideo]

Fiński wydawca gier, znana doskonale firma Rovio postanowiła odejść nieco od konwencji z jaką mieliśmy do czynienia w przypadku gry Angry Birds. Tym razem zatem staniemy się… konstruktorami.

Fiński wydawca gier, znana doskonale firma Rovio postanowiła odejść nieco od konwencji z jaką mieliśmy do czynienia w przypadku gry Angry Birds. Tym razem zatem staniemy się… konstruktorami.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry Angry Birds Space

Bohaterami nowej gry o nazwie Bad Piggies są tym razem prosiaki, a naszym zadaniem jest budowa maszyn, kładek i innych tego typu wynalazków, które umożliwią prosiakom przejście z jednego końca planszy na drugi. W grze wykorzystano podobne elementy związane z fizyką, jednak oprócz zręczności wymaga ona teraz logicznego myślenia.

Pierwsze komentarze świadczą o tym, że aplikacja może być bardziej interesująca i wciągająca aniżeli Wściekłe Ptaki. W ramach rozgrywki do dyspozycji otrzymamy 60 plansz, 33 elementy konstrukcyjne niezbędne do tworzenia „pomocy naukowych” dla świń oraz darmowe aktualizacje.

Niestety jest coś, co podzieli (chciałoby się rzec tradycyjnie…) użytkowników urządzeń z Androidem i iOS. Gra jest bezpłatna dla tych pierwszych, natomiast właściciele „jabłuszkowych urządzeń” będą musieli za grę zapłacić 0,79 euro w przypadku iPhone i 2,39 euro w przypadku iPada.

 

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij