Udostępnij
Tweetnij

Eken G70 – Android 4.0 i modem 3G za 99 dolarów [wideo]

Targi IFA 2012 stały się okazją nie tylko do prezentacji tabletów pokroju Galaxy Note II czy Sony Xperia, ale również urządzeń z niższej półki cenowej. Do tych ostatnich należy właśnie Eken G70, kosztujący zaledwie 99 dolarów i zaopatrzony w Androida 4.0 ICS.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja stacji bazowej Apple Airport Express

Co istotne i raczej nie spotykane przy tej półce cenowej, to znalezienie się modemu 3G na pokładzie tabletu. Eken nie zapomniał o portach mini HDMI i mini USB, pełnowymiarowym złączu USB, a także slocie kart SIM, z zintegrowanym modemem Huawei. W tablecie wykorzystano układ Cortex A8 z chipem graficznym Mali 400. G70 otrzymał 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Pomimo niedużej rozdzielczości, kwota 99  dolarów wydaje się być naprawdę atrakcyjną. Tym bardziej, że mało który tablet w tej cenie (jeśli taki jest) posiada wbudowany modem 3G. Ciekawe czy można z tabletu prowadzić rozmowy głosowe…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij