Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych darmowych gier na tablet z Androidem

Niespełna rok temu zaprezentowaliśmy artykuł przedstawiający najlepsze naszym zdaniem gry na tablety z Androidem. Przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami i sezonem urlopowym mamy dla was kolejne propozycje gier, które mogą, przynajmniej mamy taką nadzieję, uprzyjemnić wasz wolny czas. Oto nasz Top Ten 10 najlepszych, bezpłatnych tytułów na Androida!

Niespełna rok temu zaprezentowaliśmy artykuł przedstawiający najlepsze naszym zdaniem gry na tablety z Androidem. Przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami i sezonem urlopowym mamy dla was kolejne propozycje gier, które mogą, przynajmniej mamy taką nadzieję, uprzyjemnić wasz wolny czas. Oto nasz Top Ten 10 najlepszych, bezpłatnych tytułów na Androida!

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry Angry Birds Space

1.  Towers N’Trolls

Pierwszą propozycją jest gra typ RPG od Ember Entertainment. Towers N’Trolls, i to pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy po jej uruchomieniu, zachwyca wręcz bajkową grafiką i kolorystyką lokacji. Naszym zadaniem jest obrona królestwa przed nieustępliwymi trolami, Choć może to wyglądać na ułatwienie (trole poruszają się po ścieżce), to nie jest łatwym odparcie najazdów coraz częstszych (z biegiem rozgrywki) i coraz silniejszych hord stworów, które wraz z czasem zasilają swoje szeregi coraz to nowszymi i potężniejszymi rasami. Zaczynają zatem pojawiać się gobliny, orkowie, smoki, „galaretki” niszczące wszystko na swojej drodze. Oczywiście, jako władcy królestwa nie jesteśmy bezbronni. Do dyspozycji mamy wieże obronne, na początku dwa rodzaje – lodową i balistyczną. Z biegiem czasu możemy je ulepszać, dzięki czemu strzelają one częściej i mają większą siłę rażenia.

Rzecz jasna to nie koniec. Gra oferuje sporo możliwości rozwoju, nawet dość niecodziennego jak na gry z takim klimatem (elektryczność…;) ), co w połączeniu z magią tworzy ciekawą miksturę. Gra oferuje trzy tryby rozgrywki: Kampania, Wyzwanie i Wolna Gra, przy czym dostępna na początku jest jedynie pierwsza, zaś do kolejnych dostaniemy się przechodząc kolejne poziomy i zbierając diamenty.

2.  Death Racing

Już sama nazwa mówi nam wiele. Wyścig Śmierci… Oczywiście to sfera wirtualna, jednak jak w każdej tego typu zręcznościówce, tylko od naszego refleksu i zdolności manualnych zależeć będzie los pędzącego niczym pocisk samochodu, poruszającego się dla „ułatwienia” niezbyt szerokimi ulicami. Naszym zadaniem, oprócz samej jazdy, jest zbieranie pieniążków „leżących” na drodze oraz dodatkowych bonusów (np. w postaci dodatkowych żyć). Przy tym bardzo istotna uwaga. Najważniejszą, nota bene jak w każdych wyścigach, jest prędkość. Im wyższy bieg, tym więcej punktów zbieramy. Przy okazji, nie mamy co liczyć na pobłażliwość innych uczestników ruchu. W najmniej odpowiednich momentach możemy być pewni, że jakaś ciężarówka zechce skręcić na nasz pas.

Każde zderzenie odbierze nam życie (symbol serduszka), zaś zbierane w trakcie rozgrywki punkty pozwolą nam kupowanie aut, do złudzenia przypominających Lamborghini czy Ferrari. Punkty w Death Racing zbierać będziemy również za wykonywanie zadań, bo na tym głównie opierać się będzie nasza rozgrywka. Gra oferuje naprawdę świetną grafikę 3D, co niestety niesie ryzyko nie do końca płynnego działania na mniej wydajnych urządzeniach.

3.  Gold Miner

Głównym bohaterem gry Gold Miner jest wąsaty górnik, wyruszający na poszukiwanie złota. Jako, że złoto znajduje się głęboko pod ziemią, typowy atrybut górnika musi zostać zamieniony na specjalistyczną maszynę. Jest ona zbudowana z wyrzutni, sznura i metalowej łapki, którą chwytamy złoto. I nie tylko zresztą. W ziemi, oprócz najbardziej nas interesującego cennego kruszcu, znajdziemy kamienie, a z czasem nawet laski dynamitu czy bomby. Oczywiście tych ostatnich zdecydowanie nie łapiemy. Celem rozgrywki jest wydobycie określonej ilości złota, dającej nam określoną liczbę punktów. To z kolei otwiera nam drzwi do kolejnego etapu. Pomiędzy etapami udajemy się do sklepu i ułatwiamy sobie życie a to modernizując naszą machinę, a to kupując czterolistną koniczynę (w celu wiadomym…).

Gra, której wydawcą jest Candy Mobile, jest ciekawym pomysłem na zajęcie sporej ilości czasu wolnego, z którym nie bardzo wiadomo co zrobić. Aplikacja nie jest wymagająca i oferuje przyzwoitą jakość dźwięku i obrazu. Jako minus można zaliczyć to, że na początku stać nas jedynie na zakup mikstury przyspieszającej naszą maszynę, bez zakupu której gra toczy się bardzo powoli i nie ukrywamy – może zniechęcić.

4.  Naprawdę fajna gra

Ten swojsko brzmiący tytuł wiele obiecuje. Naprawdę fajna gra to rzeczywiście nazwa gry logicznej dostępnej za darmo w sklepie Google Play. Na pierwszy rzut oka – nic prostszego. Swoiste połączenie popularnego Tetrisa i Tangrama może sprawiać wrażenie lekkiej rozrywki nie wartej poświęcania zbyt wielkiej uwagi. Bo też niby cóż może być skomplikowanego w ułożeniu na planie kwadratu kilku klocków… Nic bardziej mylnego! Każda plansza, każda układanka, ma tylko jedno możliwe rozwiązanie. Dla ułatwienia, twórcy gry nie przewidzieli możliwości obracania klocków… Wraz z kolejnymi planszami, wzrasta trudność, która w tym wypadku przejawia się w coraz większej liczbie kombinacji kształtu układanych klocków.

Interfejs jest prosty, co jak podkreślamy nie oznacza wcale prostej rozgrywki. Ta przewiduje ponad 1.400 plansz z wzrastającym stopniem trudności. Przyznajemy, to jedna z najlepszych, bezpłatnych gier – łamigłówek dostępna w sklepie Google. Pozycja od mToy na pewno zapewni rozrywkę na wiele godzin.

5.  Cut the Rope

Przetnij linę i nakarm żabę. Tak w bardzo wielkim skrócie można opisać grę, która w bardzo krótkim czasie stała się niezmiernie popularna. Głównym bohaterem aplikacji ZeptoLab jest wiecznie głodna, ale jakże sympatyczna żaba. Z kolei naszym zadaniem jest nakarmienie jej lizakiem, który musimy odciąć z tytułowej liny tak, aby wpadł wprost do pyszczka żaby. Aby było ciekawiej, dobrze jeśli spadający łakoć zbierze gwiazdki dające nam dodatkowe punkty. Samo cięcie liny nie jest trudne, wystarczy przejechać palcem i voilà. Niestety jest jeszcze jeden aspekt, o którym warto jest wiedzieć. Lizak jest zawieszony na luźnej linie, która buja się razem z nim. Wszystko jest zgodne z prawem ciążenia, trzeba zatem trafić w odpowiedni moment, aby wykorzystując np. siłę odśrodkową skutecznie dopełnić procedury karmienia.

Tradycyjnie, wraz z przechodzeniem kolejnych etapów, nakarmienia staje się coraz trudniejsze, bo lizak np. zostaje podczepiony do kilku lin, które należy przeciąć w odpowiedniej kolejności, aby bujający się słodycz trafił do dzioba żaby. Cut the rope jest dostępna również w wersji pełnopłatnej, oferującej więcej plansz do przejścia.

6.  Wisielec

Ech… Gdzie te czasy, gdy monotonne wykłady nauczyciela matmy zapełniało się  pasjonującymi rozgrywkami na kartce w kratkę wyrwanej z zeszytu? Jest szansa na powrót tych wspomnień. Wisielec to propozycja firmy Macaque. Zasady rozgrywki są identyczne z tymi jakie znamy od wielu, wielu lat. Naszym zadaniem jest odgadnięcie słowa przynależącego do określonej kategorii (m.in. geografia, jedzenie, muzyka, sport, zwierzęta, etc.) literka po literce. Za każdą błędnie zaproponowaną literę pojawia się kolejny element naszego jestestwa na szubienicy. Gra choć może nie tak prosta graficznie jak to wyglądało dawniej w naszym wykonaniu, znakomicie utrzymuje klimat łamigłówki, z grafiką starającą się naśladować zeszyt z odręcznym pismem.

Gra oferuje dwa tryby rozgrywki. W pierwszym gramy z tabletem. W każdej rozgrywce dostajemy szansę w postaci jednej możliwej podpowiedzi na hasło. W drugim trybie możemy grać ze znajomym. Oprócz haseł zawartych w bazie danych, możemy sami wpisywać swoje wyrazy, uzupełniając archiwum gry i zwiększając atrakcyjność rozgrywki.

7.  Fruit Ninja

Halfbrick Studios to wydawca znany sporej rzeszy użytkowników urządzeń z Androidem. Jego dziełem jest bowiem jedna z najpopularniejszych gier dostępnych w sklepie Play – Fruit Ninja. Ta typowa zręcznościówka jest tak prosta, jak mówiąc kolokwialnie, konstrukcja cepa. Naszym zadaniem jest przecinanie palcem, niczym kataną (miecz samurajski, przyp. red) pojawiających się na wyświetlaczu owoców. Celem rozgrywki, oprócz samej masakry na niczemu winnych bananach, cytrynach, arbuzach czy mango jest nie tylko jak największa liczba przeciętych owoców, ale i niedopuszczenie do przecięcia pojawiającej się co pewien czas bomby. Dotknięcie tej ostatniej kończy rozgrywkę. Gra oferuje fantastyczną grafikę i oprawę muzyczną i jak mało która, wciąga na długie godziny.

Do dyspozycji użytkownika są trzy tryby rozgrywki: Classic, Zen i Arcade. Zdobywanie kolejnych punktów odblokowuje niedostępne do tej pory, coraz wyższej jakości miecze oraz podkłady (tła). Nasze osiągnięcia w grze możemy porównać z rezultatami innych graczy, dzięki sieciowemu rankingowi.

8.  Real Football 2012

Skoro mamy rok 2012, nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu gry, która nawiązywałaby tematycznie do odbywających się na stadionach Polski i Ukrainy rozgrywkach EURO 2012. Real Football 2012 to prawdziwy kombajn. Zaczynamy od możliwości dołączenia do społeczności fanów piłki nożnej, możliwości dzielenia się własnymi pomysłami na wygląd strojów piłkarskich czy dostępności informacji ze świata piłkarskiego (kanały RSS z goal.com, as.com i sports.fr). Technologia Hypergame umożliw nam rozegranie meczu, który właśnie obejrzeliśmy na ekranie telewizora. Interfejs gry obejmuje ponad 700 animacji motion-capture, efekty i przerywniki mające jak najbardziej upodobnić grę do prawdziwego widowiska futbolowego. Gracz może wybierać spośród tysięcy prawdziwych zawodników, 350 drużyn i 14 lig z Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i RPA ustawicznie aktualizowanych sieciowo.

Real Football oferuje dostęp do różnych trybów gry – mecz towarzyski, liga i tryby międzynarodowe. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy również skorzystać z opcji treningu. Jakby tego było mało, możemy jako trener objąć wybraną reprezentację i poprowadzić ją w trybie historycznym przez najlepsze mecze z przeszłości.

9.  Mobile Andrio

Czy pamiętacie sympatycznego, drubiutkiego hydraulika w czapeczce, który skacząc łapał monety, po złapaniu muchomorka powiększał swoje rozmiary i uciekał przed mającymi nań apetyt stworami? Mamy dobrą wiadomość. Joerg Jahnke postanowił przenieść na ekrany tabletów i smartfonów grę Super Mario, dostępną jeszcze za czasów komputerów Atari. Wówczas biła one rekordy popularności, a jak widać po statystykach prezentowanej teraz gry, obecnie jest niewiele gorzej. Mobile Andrio oferuje 18 poziomów oraz możliwość dzielenia się swoimi osiągnięciami w sieci. Możliwą jest również gra z sieciowymi przeciwnikami w trybie 1:1. Zarówno grafika jak i interfejs praktycznie w pełni oddają klimat starego, poczciwego Mario.

Jako kontroler w grze możemy wykorzystać nie tylko klawiaturę, choć ta opcja jest preferowana, ale i dotyk, czujnik położenia lub trackball. Całością interfejsu zawiaduje Immersion MOTIV Haptic Effects.

10. Angry Birds

Czy tę grę trzeba przedstawiać komukolwiek? Propozycja Rovio bije absolutne rekordy popularności i wraz z pojawianiem się kolejnych odsłon gry, zaraża miłością do Wściekłych Ptaków coraz to nowych użytkowników. Mieć urządzenie z Androidem  i nie zagrać w Angry Birds zakrawa na profanację! Dla tych, jeśli w ogóle tacy jeszcze są, którzy nie znają tej gry, przypominamy. Cały wic polega na wystrzeleniu sympatycznych kurczaków z procy i starając się zniwelować siłę grawitacji, zlikwidowaniu wszystkich prosiaków, robiąc przy tym jak największą rozwałkę. Kilka różnych modeli „ptaszków”, coraz to wymyślniejsze lokacje i materiały do zniszczenia, dają możliwość odreagowania w niespotykany dotąd sposób.

Poza dostępnymi już w sklepie Google Play wersjami gry, czyli Angry Birds, Angry Birds Rio, Angry Birds Seasons, Angry Birds Space, wiemy o kolejnej odsłonie jaka ma mieć swoją premierę dokładnie 18 czerwca bieżącego roku. Angry Birds Heikki będzie prawdopodobnie rodzajem wyścigów samochodowych (sugeruje to choćby pojawienie się w nazwie imienia jednego z kierowców Formuły 1, Heikki Kovalainena). Czekamy z niecierpliwością…

Słowo końcowe

To już koniec listy naszych propozycji.  Zachęcamy Was, drodzy Czytelnicy do komentowania oraz proponowania swoich typów ciekawych gier. Ciężko jest znaleźć pośród setek tysięcy gier tę zasługującą na uwagę. Może uda się Wam taki diamencik wyszukać…?

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij