Udostępnij
Tweetnij

Groźna luka w Androidzie. Zagrożenie jest poważne!

Dziura dotyczy smartfonowych AndroidówFroyo i Gingerbread, ale pamiętajmy, że te wersje systemu występują również na tabletach.

Dziura dotyczy smartfonowych AndroidówFroyo i Gingerbread, ale pamiętajmy, że te wersje systemu występują również na tabletach.

Przeczytaj koniecznie >> Canalys: aplikacje na Androida 2,5 razy droższe niż na iOS?

Lukę w Androidzie 2.2 i 2.3 znaleźli eksperci z firmy zajmującej się bezpieczeństwem – CrowdStrike. Według informacji ujawnionych w raporcie dziura pozwala hakerom za pomocą odpowiednio spreparowanej wiadomości e-mail z hiperłączem uzyskać kontrolę nad urządzeniem pracującym pod kontrolą wspomnianych wersji Androida. Następnie można między innymi zdalnie przejąć informacje na temat lokalizacji smartfonu czy tabletu.

CrowdStrike zamierza zaprezentować atak już w przyszłym tygodniu, na specjalnej konferencji. Google nie wydawało w tej sprawie komentarza.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij