Udostępnij
Tweetnij

Wear OS 4 wprowadzi wiele nowości. Google prezentuje nowy system na smartwatche

Wear OS 4 to nowy system Google na smartwatche, który został zaprezentowany w trakcie I/O 2023. Platforma wprowadza różne nowości. Co nowego tu znajdziemy? Aktualizacja Wear OS 4 dodaje m.in. lepszą integrację z Google Home czy więcej funkcjonalności w aplikacjach pakietu Workspace, Gmail czy Kalendarzu.

Wear OS 4 to nowy system na smartwatche, którego zapowiedź odbyła się w trakcie konferencji Google I/O 2023. Na tym samym wydarzeniu zobaczyliśmy smartfony Pixel 7a oraz model Fold. Co nowego wniesie nowa platforma na zegarki? Nowości nie brakuje. Zobaczmy sobie najciekawsze z nich.

Aktualizacja Google Wear OS 4 wniesie na smartwatche liczne nowości

Wear OS 4 to oprogramowanie, które wprowadzi na smartwatche różne nowości. Wśród nich warto wymienić lepszą integrację z Google Home, która obejmuje więcej kontrolek do sterowania urządzeniami dla domu inteligentnego. Następnie mamy lepszą funkcjonalność w zakresie pakietu Workspace oraz aplikacji Gmail czy Kalendarz.

Platforma Wear OS 4 wprowadza także udoskonalenia pod kątem aplikacji firm trzecich. Nowością będzie WhatsApp, które Meta już zapowiedziało w wersji na smartwatche z oprogramowaniem Google. W ten sposób będzie można dzwonić czy wysyłać wiadomości tekstowe. Natomiast Spotify dostanie nowy kafelek.

Aktualizacja do Wear OS 4 zostanie udostępniona później w tym roku. Jednym z pierwszych zegarków z tym oprogramowaniem będzie Google Pixel Watch. Spodziewajmy się także, że pod kontrolą tego systemu operacyjnego będą pracować smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch 6. Uaktualnienie trafi zapewne także na inne urządzenia i będzie to jedynie kwestią czasu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla systemu Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij