Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch 8 — cztery nowości, które dostaną smartwatche z watchOS 9

Apple Watch 8 to nadchodzące smartwatche z systemem watchOS 9, które zobaczymy już w niedługim czasie. Jakie nowości dostaną nadchodzące zegarki? Okazuje się, że możemy się spodziewać całkiem sporo. Wśród nowości z Apple Watch 8 na pewno warto wymienić zupełnie nowy model z dopiskiem Pro w nazwie.

Apple Watch 8 to nowe smartwatche z watchOS 9, które zobaczymy we wrześniu. Wraz ze smartfonami iPhone 14 i 14 Pro. Oczywiście nadchodzące zegarki wniosą nowości. Wszystkich z nich nie znamy, bo producent silnie strzeże tajemnic. Pewne informacje jednak przedostały się do sieci. Zobaczmy, co już wiadomo.

Smartwatche z watchOS 9 z nowym sensorem

Apple Watch 8 nie otrzyma pewnych sensorów, które szykował producent. Jest to m.in. czujnik do pomiaru temperatury ciała, który został odłożony w czasie. Według The Wall Street Journal ma jednak pojawić się coś, co pomoże kobietom dać wskazówki na temat tego, gdzie są w cyklu owulacji. Dzięki temu można będzie lepiej planować płodność.

Apple Watch 8 Pro smartwatch design

Nowy i stary procesor

Smartwatche Apple Watch 8 mają dostać nowy chip o nazwie S8. Teoretycznie miałby to być nowy układ SoC. W rzeczywistości nie ma się on specjalnie różnić względem S6 czy S7 z zegarków serii 6 oraz 7. Choć mogą pojawić się jakieś pomniejsze udoskonalenia, ale to na razie pozostaje tajemnicą. Zupełnie nowy chip ma pojawić się w przyszłym roku.

nowe smartwatche Apple Watch 8 rendery watchOS 9

Apple Watch 8 w wersji Pro

Seria Apple Watch 8 obejmie dwie standardowe edycje zegarków z kopertami w rozmiarach 41 i 45 mm. W tym przypadku design nie odbiega od poprzednich modeli series 7. W przygotowaniu jest jednak zupełnie nowa wersja z dopiskiem Pro w nazwie. Ma to być smartwatch z nieco innym designem oraz przeznaczony dla sportowców. Cena pewnie nie będzie niska.

nowe smartwatche Apple Watch 8 rendery watchOS 9

Lepsze śledzenie snu i funkcje fitness

Apple Watch 8 ma również zaoferować znacznie więcej opcji z zakresu lepszego śledzenia snu czy otrzyma nowe funkcje fitnessowe. Wśród nowości ma być możliwość wykrywania zaawansowanych wzorców snu i bezdechu sennego, choć warto dodać, że rozszerzanie tej funkcjonalności stawia wyzwania związane z żywotnością baterii.

Premiera nowych smartwatchy z watchOS 9 powinna nastąpić już 7 września. Tego dnia ma odbyć się specjalna konferencja Apple z nowymi produktami. Mamy wtedy zobaczyć także smartfony z serii iPhone 14 i słuchawki AirPods Pro 2. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij