Udostępnij
Tweetnij

Chromecast 5.0 z Google TV w drodze. Przystawka powstaje pod nazwą Boreal

Chromecast 5.0 to nowa przystawka z systemem Google TV. Urządzenie dostrzeżono pod nazwą kodową Boreal. Niestety o samym sprzęcie wiadomo bardzo niewiele. Premiera gadżetu pewnie odbędzie się później w tym roku. Wizualnie Chromecast 5.0 generacji może być podobny do poprzedniego modelu.

Google wprowadziło do oferty pierwszą generację (i zarazem 4. ogólnie) urządzenia Chromecast z Google TV w 2020 r. W tym roku doczekamy się kolejnej generacji tego sprzętu. Chromecast 5.0 powstaje pod nazwą kodową Boreal. Coś więc musi być na rzeczy.

Chromecast 5.0 jest już testowany przez firmę w postaci prototypów. Serwis źródłowy nazwę Boreal dostrzegł także w platformie Google TV. W tej samej serii co Sabrina, która jest kryptonimem poprzedniej generacji. Specyfikacja techniczna nowego modelu owiana jest na razie tajemnicą. Mamy jednak pewną wskazówkę powiązaną z jedną z funkcji.

Chromecast 5.0 z Google TV z dekodowaniem AV1

Wiemy, że Chromecast 5.0 ma dostać wsparcie dla formatu AV1, który jest coraz częściej wykorzystywany. W ten sposób będzie w stanie dekodować materiały zapisane w takiej formie. To rozwiązanie, którego brakuje w poprzedniej odsłonie przystawki z 2020 r. Na więcej informacji trzeba będzie poczekać. Premiera zapewne odbędzie się później w tym roku.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij