Udostępnij
Tweetnij

Zgubione lokalizatory AirTag odczytają nie tylko iPhone’y

AirTag to lokalizator Apple. Zgubiony może być odczytany nie tylko przez iPhone’y. AirTag może być znaleziony także przez telefony z systemem Android i NFC.

AirTag to lokalizator Apple pokazany w trakcie konferencji Spring Loaded. Zgubione urządzenia firmy mogą być odczytywane przez te iPhone’y, które mają NFC (a więc od modeli 6 i 6 Plus). Co jednak ciekawe, nie tylko przez te sprzęty. Mogą to być także telefony z systemem Android.

Apple udostępniło informacje na stronach wsparcia, gdzie omawia, jak mogą być odczytywane urządzenia AirTag. Tam rzeczywiście jest informacja o tym, że mogą to być nie tylko iPhone’y, ale też inne telefony mające NFC. Jednak sama nazwa platformy Android nie została tam wymieniona. Wiemy jednak, że chodzi właśnie o nią.

zgubiony AirTag Apple jak lokalizować iPhone NFC Android

Zgubiony AirTag odczytają telefony z systemem Android i NFC, ale konfiguracja wymaga iPhone’a

Tak więc smartfony z systemem Android mogą być użyteczne w trakcie odczytywania zgubionych lokalizatorów AirTag. Jednak ich wstępna konfiguracja na sprzętach z platformą Google nie będzie możliwa. Tutaj konieczny będzie iPhone lub inne urządzenie marki Apple, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij