Udostępnij
Tweetnij

Google Home (mini też) pozwala łączyć głośniki w parę stereo

Google Home 1. generacji nie wspierał możliwości łączenia w parę stereo. Teraz to ulega zmianie, bo taka funkcja została dodana. Również dla pierwszego Google Home Mini. Możliwe to staje się w dedykowanej aplikacji. Tak utworzona para stereo ma potem własne ustawienia, które użytkownik może modyfikować.

Google Home (Mini również) pierwszych generacji nie miały funkcji łączenia w parę stereo, choć użytkownicy prosili o to od wielu lat. Teraz to ulega zmianie. W dedykowanej aplikacji w końcu można połączyć dwa takie urządzenia i w ten sposób cieszyć się dźwiękiem stereofonicznym. Można to zrobić w bardzo prosty sposób.

Tak stworzysz parę stereo z Google Home (mini)

Chcąc połączyć dwa głośniki w parę stereo należy uruchomić aplikację Google Home i udać się do ustawień jednego z nich. Tam pojawia się opcja parowania głośników. Wybieramy oba urządzenia. Potem należy wskazać już tylko prawy i lewy kanał. Jako że nie dysponujemy parą takich głośników (mamy tylko jeden), to przedstawione zrzuty ekranowe pochodzą z serwisu źródłowego.

Google Home mini para stereo jak połączyć dwa głośniki w parę

Utworzona w ten sposób para stereo będzie wyświetlana w aplikacji Google Home w różnych miejscach, co widać na załączonych niżej zrzutach ekranowych. Tak, jakby była po prostu jednym urządzeniem. To oznacza, że zmiana natężenia dźwięku będzie odbywać się jednocześnie na obu głośnikach. To samo dotyczy ustawień, gdzie para stereo również występuje.

Google Home mini para stereo jak połączyć dwa głośniki w parę Google Home mini para stereo jak połączyć dwa głośniki w parę

Tutaj warto dodać, że Asystent Google i tak będzie działać tylko z jednym z głośników. Dokładnie z tym lewym, gdzie jest aktywne nasłuchiwanie. Funkcja jest już dostępna. Wygląda na to, że u wszystkich użytkowników.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij