Udostępnij
Tweetnij

Apple TV 4K i HomePod. Apple na tym nie zarabia

Apple TV 4K i HomePod to dwa akcesoria, które znajdują się w ofercie firmy z Cupertino. John Grubber z Daring Fireball twierdzi jednak, że Tim Cook i spółka na nich nie zarabiają. Mało tego, bo HomePod podobno przynosi straty. Natomiast Apple TV 4K sprzedawane jest po kosztach, a więc nie przynosi pieniędzy.

Informacje przekazał John Gurbber z Daring Fireball w jednym z ostatnich podcastów. Według tego, co zasłyszał, Apple TV 4K sprzedawane jest po kosztach, a więc nie jest produktem, z którego gigant z Cupertino czerpie zyski. Jakby tego było mało, to taki HomePod miałby generować straty, bo jest sprzedawany za mniej niż powinien.

Apple TV 4K kosztuje w Stanach Zjednoczonych od 180 dolarów. To by oznaczało, że firma z Cupertino mniej więcej tyle samo musi zapłacić za wyprodukowanie jednego takiego urządzenia. Oczywiście, w tej kwocie nie można mówić tylko o kosztach produkcji. Trzeba też zwrócić uwagę na koszty tworzenia, oprogramowania i inne.

Apple TV 4K nowy HomePod 2 kiedy

HomePod w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest za 349 dolarów i podobno przynosi straty. Biorąc pod uwagę, że obliczone koszty produkcji wyniosły 216 dolarów, to teoretycznie można w to uwierzyć. Do tego dochodzą jeszcze inne aspekty, a samo urządzenie wcale nie cieszy się jakimś dużym zainteresowaniem. Przeciwnie, bo na tle innych produktów Apple jest dosyć niszowe.

Nowe Apple TV 4K i HomePod być może jeszcze w tym roku

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że nowy HomePod może pojawić się jeszcze w tym roku. Nawet jeśli tak będzie, to zapewne trzeba mieć na uwadze, że w drugiej połowie 2019 roku. Apple TV 4K debiutowało po dwóch latach od 4. generacji tego urządzenia. Jest więc jakieś prawdopodobieństwo, że nowa wersja tego sprzętu też pojawi się w tym roku.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij