Udostępnij
Tweetnij

Huawei AI Cube do złudzenia przypomina Apple Homepod

Huawei AI Cube to najnowszy głośnik od chińskiej firmy. Problem w tym, że do złudzenia przypomina on Apple Homepod. W środku znajdziemy jednak system Histen od producenta. Całość została wyprodukowana we współpracy z duńskim Dynaudio. Głośnik ma również sześć różnych mikrofonów, ponieważ zawiera asystenta Xiaoyi.

Huawei AI Cube nieoczekiwanie zadebiutował na chińskim rynku. Pomimo nazwy nie mamy tutaj jednak do czynienia z głośnikiem o wymiarze kostki. Tym razem możemy zobaczyć tutaj kształt, który do złudzenia przypomina bryłę Apple Homepod. Ma jednak inne funkcje.

Huawei AI Cube głośnik inteligentny Apple HomePod

Huawei AI Cube zostało wyprodukowane przy współpracy z duńską firmą Dynaudio, która od lat pracuje nad takimi urządzeniami. Sam producent postanowił jednak dodać coś od siebie. Jest to system Histen, który można znaleźć między innymi w smartfonach Honor. Ma to zaoferować głębsze brzmienie dźwięku i mocniejsze brzmienie basów.

Najnowszy, inteligentny głośnik ma przekątną 2,25 cala i moc 10 W. Charakteryzuje się impedancją 4 Ω i zakresem częstotliwości 70 Hz-16 Khz. Na nasze pytania będzie odpowiadał nam inteligentny asystent Xiaoyi. Będzie on przydatny nie tylko w ramach wykonywania poleceń. Będzie również rozpoznawał głosy poszczególnych osób w domu. Co więcej, przyda się również do kontrolowania inteligentnego domu. W środku znajdziemy sześć mikrofonów, które pomogą nam w kontrolowaniu asystenta.

Huawei AI Cube głośnik inteligentny Apple HomePod

Najnowsze urządzenie nie ma jeszcze daty premiery, ale wiemy już, ile będzie kosztowało. Za sprzęt przyjdzie nam zapłacić 399 juanów, czyli około 217 zł. To nie jest dużo, jeśli brać pod uwagę cenę wspomnianego Apple Homepod, który kosztuje 349 dolarów. Głośnik będzie dostępny w dwóch kolorach obudowy.

Huawei AI Cube – najważniejsze cechy:

  • przekątna 2,25 cala
  • moc głośników 10 W
  • impedancja 4 Ω
  • zakres częstotliwości – 70 Hz-16 Khz
  • asystent Xiaoyi
  • oprogramowanie Histen

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z września

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij