Udostępnij
Tweetnij

HomePod przygotowany był od kilku lat. Apple miało różne prototypy

HomePod, inteligentny głośnik od Apple’a, pojawi się na rynku już niedługo. Bloomberg ujawnił jednak, jakie były początki tego urządzenia. Wiadomo, że zaczęli nad nim pracować inżynierowie zajmujący się głośnikami w komputerach Mac. Później projekt rozwinął się. Sprzęt miał kilka ciekawych prototypów zanim powstała finalna wersja.

HomePod, inteligentny głośnik od Apple’a, pojawi się na rynku już niedługo. Bloomberg ujawnił jednak, jakie były początki tego urządzenia. Wiadomo, że zaczęli nad nim pracować inżynierowie zajmujący się głośnikami w komputerach Mac. Później projekt rozwinął się. Sprzęt miał kilka ciekawych prototypów zanim powstała finalna wersja.

Apple HomePod Samsung Vega głośnik Bixby

Inteligentny głośnik z asystentką Siri został zaprezentowany przez Apple w trakcie konferencji WWDC 2017. Sprzedaż urządzenia HomePod na wybranych rynkach rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Bloomberg jednak ujawnił, jakie były początki urządzenia.

HomePod był pierwotnie projektem pobocznym, rozpoczętym około pięć lat temu przez grupę inżynierów dźwięku zajmujących się komputerami Mac. Chcieli oni stworzyć głośnik, który brzmiałby lepiej niż sprzęty sprzedawane przez Bose, JBL i Harman Kardon. Jak mówi raport, projektów było kilka. Jeden z prototypów miał ponad 90 cm wysokości, około pięć razy więcej niż obecny HomePod. Był też wyposażony w dziesiątki głośników. Inny podobno wyglądał jak płaski panel z siatkowym ekranem z przodu.

Z raportu wynika, że projekt kilka razy anulowano i dopiero w 2014 roku prace nad głośnikiem nabrały tempa. Kiedy inżynierowie byli już blisko stworzenia takiego urządzenia, na rynek wszedł Amazon Echo. Zaczęto wtedy intensywniej pracować nad poprawą jakości tego sprzętu.

HomePod, jak twierdzili jego twórcy, jest skierowany przede wszystkim do osób, które cenią sobie jakość dźwięku. Głośnik będzie opierał się głównie na muzyce i jej streamowaniu z Apple Music. Inżynierowie kładli też nacisk na koordynowanie z urządzeniami HomeKit. Jak mówi gigant z Cupertino, teraz czas na wyścigi z Echo. Bloomberg twierdzi, że w porównaniu do głośnika od Amazonu, HomePod jest technologicznie trzy lata do tyłu.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Apple HomePod – najważniejsze cechy

  • wysokiej klasy głośnik niskotonowy z wbudowanym wzmacniaczem
  • 7 głośników wysokotonowych (każdy ze wzmacniaczem)
  • sześć mikrofonów
  • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
  • wsparcie dla AirPlay 2
  • Siri
  • wymiary: 172 x 142 mm
  • waga: 2,5 kg
  • wspierane języki: angielski (Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania)

Obejrzyj również film: Pliki z iOS 11 – przegląd możliwości:

Źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij