Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 3 z LTE nie ma pozwolić na wykonywanie rozmów

Apple Watch series 3 zobaczymy już pewnie w przyszłym miesiącu. Wiemy, że smartwatche mają być dostępne z wbudowanymi modemami LTE, które zapewnią łączność w sieciach komórkowych. Czy jednak pozwolą na wykonywanie rozmów telefonicznych bez parowania z iPhone’em? Najpewniej nie, ale rozmowy głosowe VoIP zapewne będą wspierane.

Apple Watch series 3 zobaczymy już pewnie w przyszłym miesiącu. Wiemy, że smartwatche mają być dostępne z wbudowanymi modemami LTE, które zapewnią łączność w sieciach komórkowych. Czy jednak pozwolą na wykonywanie rozmów telefonicznych bez parowania z iPhone’em? Najpewniej nie, ale rozmowy głosowe VoIP zapewne będą wspierane.

Apple Watch series 3

Apple Watch series 3 pojawia się coraz częściej w przeciekach i dziś jest w zasadzie niemal pewnym, że premiera nowych smartwatchy z systemem watchOS odbędzie się wraz z debiutem nowych iPhone’ów, czyli w przyszłym miesiącu. Nowych informacji na temat nadchodzących zegarków dostarcza nam analityk firmy KGI Securities, Ming Chi Kuo, który ogólnie bywa dobrze rozeznany w planach firmy z Cupertino.

Apple Watch series 3 dostanie modem LTE. Według Ming Chi Kuo brak miejsca w obudowie smartwatchy spowoduje, że firma z Cupertino nie użyje slotu dla kart nano SIM. Powinniśmy raczej spodziewać się eSIM (embedded SIM), nad którym Apple z Samsungiem i innymi firmami pracuje już od kilku lat.

Modem łączności w sieciach komórkowych teoretycznie mógłby zapewnić możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Jednak na to nie liczmy. Apple Watch 3 nie pozwoli „dzwonić” do znajomych na konkretne numery telefonów. Co nie zmienia faktu, że powinniśmy spodziewać się wsparcia dla połączeń VoIP, jak poprzez Skype’a czy FaceTime.

Apple może ograniczyć łączność jedynie do sieci 4G i pominąć standardy 2G i 3G. Jeśli tak się stanie, to ze smartwatchy zapewne nie będzie można korzystać w każdym miejscu. Nie ma jednak pewności, że tak się stanie. Kuo wspomina także o ewentualnych ograniczeniach regionalnych, co może wynikać z obsługi konkretnych pasm. Apple prowadziło jednak rozmowy z dużymi operatorami sieci komórkowych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na terenie Europy. To pozwala nam twierdzić, że smartwatche zapewnią zgodność ze standardami na Starym Kontynencie.

Modem LTE zapewni smartwatchom z watchOS większą niezależność od iPhone’ów, ale gigant z Cupertino zapewne celowo nie chce zapewnić możliwości wykonywania standardowych połączeń telefonicznych. Wszak to funkcja, którą z powodzeniem można dodać później i jeszcze na niej zarobić.

Apple Watch series 3 we wrześniu

Nowe smartwatche z watchOS zostaną zaprezentowane w trakcie wrześniowej konferencji Apple’a, która prawdopodobnie odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego miesiąca. Dokładna data nie jest jednak jeszcze znana, ale możliwe, że będą to okolice 6 września. Firma z Cupertino roześle zaproszenia mediom na około 10 dni przed samym wydarzeniem. Wtedy poznamy dokładną datę najbliższej konferencji.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij