Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 3 jesienią 2017 roku

Apple ma zaprezentować smartwatche z serii Apple Watch series 3 w trzecim kwartale 2017 roku. To oznacza, że premiera nowych zegarków, które najpewniej będą pracować już pod kontrolą systemu watchOS 4.0, zbiegnie się z debiutem nowych iPhone’ów. Niestety, fani zegarków Apple Watch podobno nie mają co liczyć na duże zmiany w hardware nowych wearables firmy z Cupertino.

Apple ma zaprezentować smartwatche z serii Apple Watch series 3 w trzecim kwartale 2017 roku. To oznacza, że premiera nowych zegarków, które najpewniej będą pracować już pod kontrolą systemu watchOS 4.0, zbiegnie się z debiutem nowych iPhone’ów. Niestety, fani zegarków Apple Watch podobno nie mają co liczyć na duże zmiany w hardware nowych wearables firmy z Cupertino.

Apple Watch 3 (lub jak kto woli, Apple Watch series 3) najpewniej zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Ot, z prostej przyczyny, bo przecież zegarki powinniśmy zmieniać każdego roku. Najnowsze informacje na ten temat dostarcza raport chiński Economic Daily News (EDN). Jeśli plotki są prawdziwe, to premiera nowych smartwatchy firmy z Cupertino odbędzie się już w trzecim kwartale 2017 roku, a więc najprawdopodobniej we wrześniu tego roku, co najpewniej zbiegnie się z premierą iPhone’ów 8 i iPhone’ów 7s i 7s Plus.

Apple Watch S

Apple Watch 3 będzie produkowany przez firmę Quanta Computer, która zajmuje się tym od premiery pierwszych zegarków z watchOS. I w zasadzie nie powinno to dziwić, skoro firma dobrze wywiązuje się z powierzonych zdań, to po co ją zmieniać? W tym samym raporcie czytamy, że nie ma co liczyć na duże zmiany w hardware nowych wearables Apple’a. W zasadzie zeszłoroczne modele doczekały się już wielu ulepszeń sprzętowych (pojawił się lepszy procesor czy GPS) i teraz firma Tima Cooka chce podobno skupić się na wydłużeniu czasu pracy na baterii. Choć trzeba przyznać, że w przypadku obecnej generacji zegarków z systemem watchOS wcale co nie ma już narzekać. Jest lepiej (poza treningiem) niż w przypadku pierwszej generacji Apple Watcha z 2015 roku.

Apple Watch series 3 najpewniej z watchOS 4.0

Wraz z premierą nowych zegarków firmy z Cupertino powinniśmy spodziewać się także kolejnej dużej aktualizacji oprogramowania. Mowa oczywiście o watchOS 4.0, który najpewniej zostanie oficjalnie zapowiedziany już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Kilka godzin później deweloperzy aplikacji powinni uzyskać dostęp do pierwszej bety, którą będą mogli wgrać na istniejące zegarki. Oczywiście, na razie nie wiadomo, co jest planowane z myślą o aktualizacji watchOS 4.0. Poprzednie duże uaktualnienie wniosło naprawdę sporo usprawnień w platformie i najpewniej w przypadku nadchodzącej aktualizacji będzie podobnie. Aczkolwiek na szczegóły będziemy musieli sobie trochę poczekać.

Apple Watch series 3 najpewniej zadebiutuje we wrześniu. Trudno jednak powiedzieć, czy doczeka się zmian we wzornictwie, których wyczekują fani marki. Wiele osób liczy na to, że pojawi się w końcu okrągła tarcza, jak w smartwatchach z systemem Android Wear. Trudno jednak powiedzieć, co dokładnie uczyni Apple. Wcześniejsze plotki zakładają, że firma z Cupertino w nowych zegarkach chce zaimplementować ekrany micro LED. Na pewno pojawią się też inne udoskonalenia, ale na konkretne informacje musimy poczekać. Podobno sprzedaż smartwatchy z watchOS w 2016 roku zamknęła się w liczbie około 7,5 mln sztuk, a więc była mniejsza od tej w 2015 roku.

źródło: Digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij