Udostępnij
Tweetnij

Samsung Gear Fit 2 – twórcy opowiedzieli o inspiracjach tworzenia opaski

Samsung Gear Fit 2 już od jakiegoś czasu dostępne jest na rynku. O inspiracjach do stworzenia opaski opowiedziała w Q&A ekipa zajmująca się produkcją.

Samsung Gear Fit 2 już od jakiegoś czasu dostępne jest na rynku. O inspiracjach do stworzenia opaski opowiedziała w Q&A ekipa zajmująca się produkcją.

O Samsung Gear Fit 2 wiemy już prawie wszystko dzięki naszym testom i recenzji. Ale to nie wszystko, co mogą ujawnić twórcy. W najnowszym wpisie na swojej stronie koreańska firma postanowiła podzielić się kilkoma informacjami na temat inspiracji do stworzenia Gear Fit 2, a także tego, co wyróżnia opaskę od innych dostępnych na rynku.

Jieun Suh potwierdziła, że inspiracją do stworzenia nowego urządzenia byli ćwiczący ludzie, którzy słuchają muzyki i korzystają z możliwości GPS-a. Twórcy brali również pod uwagę wszystkich tych, którzy lubią śledzić swoją aktywność na przestrzeni całego dnia, nie tylko podczas ćwiczeń. Kyunghoon Han przyznał, że testowali produkt na sobie zanim wypuścili go na rynek.

Samsung_Gear_Fit_2_29

Dongmyung Lee potwierdził, że poprawiono każdy aspekt nowej opaski. W szczególności obliczanie spalania kalorii i prędkości jest o wiele lepsze przez udoskonalone pomiar dystansu z pomocą GPS.

Pojawiły się również pytania o projekt interfejsu i jego najważniejsze założenia. Twórcy odpowiedzieli, że chodziło im przede wszystkim o prostotę obsługi, tym samym chcieli dostarczyć produkt nie tylko do znawców tematu, ale również do takich osób, które nie miały jeszcze do czynienia z tego rodzaju urządzeniem, czy samym fitnessem. Starano się także dodać kilka elementów, które miałyby motywować użytkowników do ćwiczeń. Twórcy opowiedzieli także o tym, dlaczego zdecydowali się na dołączenie do urządzenia odtwarzacza muzyki. Potwierdzili, że inspirowali się biegaczami, z których aż 75% słucha muzyki podczas biegania.

Źródło: NewsSamsung

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij