Udostępnij
Tweetnij

Samsung Gear Fit 2 ma być konkretną opaską z bioprocesorem

Jeśli wierzyć plotkom, to Samsung może pochwalić się nową opaską Gear Fit 2 już w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, akcesorium ma oferować naprawdę wiele funkcji. Prawdopodobnie będzie w stanie nawet wykonać proste badanie EKG.

Jeśli wierzyć plotkom, to Samsung może pochwalić się nową opaską Gear Fit 2 już w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, akcesorium ma oferować naprawdę wiele funkcji. Prawdopodobnie będzie w stanie nawet wykonać proste badanie EKG.

Koreańskie media raportują, że Samsung może zapowiedzieć Gear Fit 2 już w przyszłym miesiącu. Niedawno na jednej ze stron Koreańczyków dostrzeżono zdjęcia tego urządzenia, a teraz poznajemy nowe szczegóły.

Samsung Gear Fit 2

Gear Fit 2 nie będzie byle jaką opaską i względem poprzednika ma zaoferować naprawdę wiele udoskonaleń oraz nowych funkcji. Nowa opaska ma bardziej skupiać się na funkcjach zdrowotnych. Pojawi się także moduł GPS, który pozwoli mierzyć kroki bez potrzeby parowania opaski ze smartfonem. Będzie też pulsometr, ale to nie jest nowość. Najistotniejszym udoskonaleniem będzie wbudowany bioprocesor, który Samsung zapowiedział w grudniu. Jest to układ zaprojektowany do zbierania i przetwarzania danych fizjologicznych. Sygnały, które procesor jest w stanie przetworzyć, obejmują: bioimpedancję elektryczną (BIA), fotopletyzmografie (PPG), elektrokardiogram (EKG), temperaturę skóry i reakcję skórno-galwaniczną (GSR).

Taki układ może posłużyć do pomiaru tkanki tłuszczowej, masy mięśni szkieletowych, tętna, rytmu serca, temperatury skóry i poziomu stresu. Poza tym Samsung chwalił się, że taki układ potrzebuje bardzo mało energii elektrycznej. Pozostaje więc czekać na oficjalną zapowiedź Gear Fit 2. Samsung już w grudniu przekazał, że jego bioprocesor pojawi się w pierwszych urządzeniach w połowie roku.

źródło: pulsenews

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij