Udostępnij
Tweetnij

Apple ma w końcu w ofercie stację dokującą z Lightning!

Trochę to zajęło, ale w końcu, po wielu latach, Apple doczekało się w ofercie stacji dokującej dla iPhone’ów ze złączem Lightning!

Trochę to zajęło, ale w końcu, po latach, Apple doczekało się w ofercie stacji dokującej dla iPhone’ów ze złączem Lightning!

Dziś Apple wprowadziło do oferty nowe MacBooki Pro z 15-calowymi ekranami Retina oraz nowego, tańszego iMaca z 27-calowym ekranem Retina. Co jednak ciekawe, przy okazji wprowadzono do oferty nowe akcesorium i jest nim stacją dokująca Lightning dla iPhone’ów! Co ciekawe, dopiero niemal po trzech latach od premiery pierwszego iPhone’a z takim złączem (którym był iPhone 5 z września 2012 roku). Stacja jest kompatybilna z iPhone’ami 5, 5s, 5c, 6 i 6 Plus oraz iPodem touch 5. generacji.

Apple wymienia następujące zastosowania dla tego gadżetu:

  • Podłącz stację dokującą do komputera za pomocą kabla USB (dołączonego do iPhone’a), aby synchronizować telefon i ładować jego baterię.
  • Podłącz stację dokującą do gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza USB firmy Apple (dołączonego do iPhone’a), aby naładować baterię.
  • Umieść iPhone’a w stacji dokującej i prowadź rozmowy na głos w wysokiej jakości za.
  • Podłącz stację dokującą do aktywnych głośników lub zestawu stereo za pomocą przewodu z wtyczką 3,5-milimetrową (sprzedawanego osobno), aby odtwarzać z iPhone’a muzykę i podcasty. 

Nowa stacja dokująca kosztuje w polskim Apple Store 179 złotych. Warto dodać, że w cenie nie otrzymujemy dodatkowe kabla ze złączem Lightning. Niestety.

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij