Udostępnij
Tweetnij

Thule ATMOS X3 – recenzja etui dla iPhone’a 6 Plus

Ostatnio testowaliśmy dla was etui, pełniące także rolę podstawki, dla iPada mini od Thule, a tymczasem do naszej redakcji zawitało także etui tej firmy dla iPhone’a 6 Plus – ATMOS X3. Jak akcesorium to sprawuje się w praktyce? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym artykule.

thule-z

Ostatnio testowaliśmy dla was etui, pełniące także rolę podstawki, dla iPada mini od Thule, a tymczasem do naszej redakcji zawitało także etui tej firmy dla iPhone’a 6 Plus – ATMOS X3. Jak akcesorium to sprawuje się w praktyce? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym artykule.

Zobacz koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

Opakowanie i pierwsze wrażenia

Etui ATMOS X3 dostarczane jest w papierowym opakowaniu z plastikową, przezroczystą folią z przodu, gdzie możemy podejrzeć zawartość pudełka. W środku znajdziemy samo akcesorium. Bez żadnej dodatkowej „makulatury”. Z typu pudełka umieszczono między innymi krótki opis funkcji etui (wraz z rysunkami), ale nie w języku polskim.

Samo etui sprawia dobre pierwsze wrażenia. Akcesorium wygina się, ale z pewną tolerancją i sprawia dobre wrażenie w dotyku. ATMOS X3 nie ślizga się w dłoniach i cechuje się dobrą przyczepnością. Założenie go na iPhone’a 6 Plus nie sprawia żadnych problemów. Proces odbywa się w bardzo wygodny sposób. Niezależnie od krawędzi, od której rozpoczniemy wkładanie.

thule123

Wzmocniona obudowa, która chroni przed upadkami

Etui Thule ATMOS X3 zrobiono ze wzmocnionego pancerza, który wykonano z dwóch warstw. Rozwiązanie to opatentowano i z zapewnień producenta wynika, że doskonale spełnia funkcje ochronne.

IMG_2736

Na szczególną uwagę zasługuje także specjalny narożnik (umieszczony obok otworu na aparat fotograficzny iPhone’a), który redukuje wstrząsy w trakcie upadku z wysokości do dwóch metrów, a więc w zasadzie w każdym przypadku w trakcie zwykłego użytkowania telefonu. W trakcie testu upuściliśmy smartfona z wysokości około pół metra i rzeczywiście – ATMOS X3 dobrze spełnia swoje zastosowania amortyzując urządzenie w momencie zderzenia z twardą powierzchnią.

thule12334

Prosty dostęp do przycisków

Nowe etui Thule ATMOS X3 ma również specjalne wyżłobienia na przyciski umieszczone na obudowie iPhone’a 6 Plus. Jest to konstrukcja typu Function Plus. W ten sposób przyciski głośności i zasilania są chronione, a przy tym nadal można ich wygodnie używać. W przypadku przycisku wyciszania/blokady obrotu ekranu mamy już do czynienia z otworem. Podobnie jest z tyłu dla aparatu iPhone’a 6 Plus i diody doświetlającej LED.

thule

ATMOS X3 po kilku dniach

Po dłuższym używaniu ATMOS X3 można stwierdzić, że etui doskonale spełnia własne zastosowanie. Doskonale leży w rękach i się nie ślizga dzięki antypoślizgowemu materiałowi. Etui również niespecjalnie łapie odciski palców. Akcesorium można nabyć w kilka wariantach kolorystycznych.

IMG_2737

Czy więc ATMOS X3 ma jakieś wady? Oczywiście. Po pierwsze w ogóle nie chroni ekranu i przedniej części smartfonu przed zabrudzeniami lub porysowaniem. Niemniej, przed upadkiem jak najbardziej powinno, a już na pewno w przypadku uderzenia w płaską powierzchnią, gdyż etui wystaje na około 1 mm ponad ekran. Minusem jest również mało odporna na zarysowania najgładsza część etui na tylnej ściance obudowy. Zapewne interesuje was także cena? Ta wynosi około 100 złotych, co jest w miarę przystępną propozycją. Warto dodać, że już na wiosnę 2015 roku do sprzedaży trafi ATMOS X4, który będzie posiadać także ochronę na ekran.

IMG_2738

Thule ATMOS X3

Nasza ocena 5/6

Zalety

+ Dobrze leży w dłoni i się nie ślizga;
+ Walory ochronne;
+ nie łapie odcisków palców;
+ Narożnik ograniczający wstrząsy;
+ Dostępność w kilku wariantach kolorystycznych;

Wady

– ochrona ekranu jest tylko częściowa;
– gładka część obudowy się rysuje.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij