Udostępnij
Tweetnij

SanDisk Connect – bezprzewodowe dyski dla tabletów (wideo)

To może być produkt, który zainteresuje osoby posiadające tablety czy smartfony nie wyposażone w slot kart pamięci. Jeśli tylko potrzebują około 16GB (lub więcej) dodatkowej przestrzeni, produkt firmy SanDisk jest dla nich.

San Disk Connect 01

To może być produkt, który zainteresuje osoby posiadające tablety czy smartfony nie wyposażone w slot kart pamięci. Jeśli tylko potrzebują około 16GB (lub więcej) dodatkowej przestrzeni, produkt firmy SanDisk jest dla nich.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja Free Touchscreen Gaming Controls

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Spora liczba firm oferuje dyski bezprzewodowe, jednak rzadko są to na tyle kompaktowe i w dodatku niedrogie. W ofercie jednego z wiodących producentów segmentu przechowywania danych, firmy SanDisk, pojawiła się nowa wa linia produktów – Connect.

Pierwszym z linii jest SanDisk Connect Wireless Flash Drive. To urządzenie z wyglądu zbliżone do zwykłej pamięci przenośnej USB, które w rzeczywistości poniekąd działa jak ona. Dzięki wyposażeniu w port USB można podłączyć ją do komputera PC i przenieść na nią dane. Tym co odróżnia ją od zwykłych pamięci przenośnych jest wbudowany moduł WiFi i preinstalowane oprogramowanie sterujące. Umożliwia ono parowanie pamięci z dowolnym urządzeniem, bez względu na to, czy pracuje pod kontrolą iOS czy Androida. Model o pojemności 16GB wyceniono na 49,99 dolara, zaś wersję z 32GB pamięci na 59,99 dolara.

Producent oferuje również nieco większe i pojemniejsze urządzenia. SanDisk Connect Wireless Media Drive oferuje przestrzeń o wielkości 32 lub 64GB, w cenach 79,99 lub 99,99 dolara (odpowiednio). Dodatkowo, model ten wyposażono w slot kart microSDXC. W Connect Wireless Media Drive umieszczono pojemniejszą baterię, która powinna wystarczyć nawet na 8 godzin streamingu wideo – dwukrotnie więcej aniżeli Wireless Flash Drive.

San Disk Connect 02

Prezentowane urządzenia SanDisk, podobnie zresztą jak te, pochodzące od innych producentów, umożliwiają rozszerzenie pamięci urządzeń mobilnych. Urządzenia te mają jednak swego rodzaju… wadę. W przypadku dysków bezprzewodowych media nie są natychmiast widoczne na naszym urządzeniu (tak jak ma to miejsce w przypadku pamięci przenośnych). Zanim otrzymamy do nich dostęp, musimy nasze urządzenie sparować z dyskiem, a dopiero potem, wykorzystują eksplorator plików, otrzymać dostęp do mediów.

Aby nasz tablet czy smartfon współpracował z dyskami SanDisk musimy obydwa połączyć via WiFi bezpośrednio lub do tej samej sieci. Oznacza to niestety, że w czasie przeglądania zawartości pamięci dysku nie będziemy mogli przeglądać Internetu.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij