Udostępnij
Tweetnij

Krevos Meteor – taki… Sony SmartWatch 2 dla iOS?

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy świadkami wysypu inteligentnych zegarków, podobnych Sony Smartwatch 2. kolejnym przedstawicielem tego typu urządzenia może być Krevos Meteor.

Zegarek Krevos Meteor

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy świadkami wysypu inteligentnych zegarków, podobnych Sony Smartwatch 2. kolejnym przedstawicielem tego typu urządzenia może być Krevos Meteor.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja Free Touchscreen Gaming Controls

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tym konkretnie produktem może być zainteresowane Apple. Dlaczego? Po pierwsze – potentat pracuje nad swoją wersją tego typu urządzenia (iWatch), po drugie – Meteor ma być zegarkiem inteligentnym współpracującym z urządzeniami iOS.

Projekt Indiegogo, czyli Meteor by Kreyos to urządzenie, które oprócz interfejsu fizycznego (przycisków), będzie posiadało technologię pozwalającą na jego obsługę gestami. Ma on posiadać wbudowany trzykierunkowy żyroskop i akcelerometr dla detekcji ruchów nadgarstka. Wszystkie te elementy mają być dowolnie konfgurowalne aby dostosować zegarek do konkretnego użytkownika.

Szczególnie ta ostatnia funkcjonalność zasługuje na zainteresowanie, zwłaszcza, że pozwoli na interakcję z tabletem czy smartfonem bez konieczności zerkania na wyświetlacz, jego dotykania czy naciskania przycisków. Zapewne docenią to w szczególności osoby parające się sportami – nurkowaniem czy jazdą na rowerze – gdzie wymagane jest zaangażowanie obydwu rąk. Jakby tego było mało, zegarem ma mieć możliwość wykonywania komend głosowych, co jeszcze bardziej wpłynie na jego atrakcyjność. Rzecz jasna o rzeczach tak oczywistych, jak wodoodporność, nikt nie wspomina, bo są… oczywiste.

Póki co, dla wielu chętnych „niestety”, zegarek jest w fazie projektu. Jak zwykle bywa w tego typu przypadkach, wszystko rozbija się o fundusze, o których otrzymanie zabiegają twórcy całego zamieszania. Ktoś zainteresowany? Odsyłamy na stronę projektu, czyli tutaj.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij