Udostępnij
Tweetnij

Pożyczyłeś komuś Google Glass? Producent je zablokuje

Załóżmy, że jesteście posiadaczami egzemplarza okularów interaktywnych Explorer Edition Google Glass. Czy wiecie co stanie się jeśli je komuś pożyczycie?

Załóżmy, że jesteście posiadaczami egzemplarza okularów interaktywnych Explorer Edition Google Glass. Czy wiecie co stanie się jeśli je komuś pożyczycie?

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych tricków na tablety z Androidem

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

To chyba jedna z bardziej deprymujących rzeczy jakich można się spodziewać. Jeśli pożyczycie komukolwiek okulary, Google je… zablokuje. Jeśli zatem myślicie o ich odsprzedaniu czy dzieleniu się nimi z przyjaciółmi, możecie o tym zapomnieć.

Wszystko oczywiście zgodnie z prawem. Google zadbało bowiem aby stosowne wpisy znalazły się w licencji użytkowania okularów, zabraniając pewnych działań bez zgody producenta:

„Zabronione są odsprzedaż, wypożyczanie, przekazywanie i oddawanie urządzenia innym osobom. W przypadku odsprzedaży, wypożyczania, przekazania czy oddania urządzenia bez zgody Google, producent zapewnia sobie prawo do wyłączenia urządzenia. Jednocześnie nabywca, ani żadna osoba nieautoryzowana przez Google, nie będą miały prawa do ubiegania się o zwrot kosztów zakupu, a także zapewnienia wsparcia produktowego i gwarancji produktowej.”

I co wy na to…?

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij