Udostępnij
Tweetnij

Toshiba uruchamia osobistą chmurę internetową

Departament firmy Toshiba Europe GmbH (TEG), odpowiadający za pamięci zewnętrzne (Storage Peripheral Division) informuje o udostępnieniu pierwszego osobistego dysku wirtualnego – STOR.E CLOUD. To proste w obsłudze rozwiązanie pozwala użytkownikom bezpiecznie zapisywać z własnego domu biblioteki mediów nawet o dużych rozmiarach. Jednocześnie następuje ich transfer do „chmury”, co sprawia, że ich właściciel ma do nich zdalny dostęp i może je przesyłać i udostępniać innym osobom za pośrednictwem tabletu, smartfonu czy laptopa.

Departament firmy Toshiba Europe GmbH (TEG), odpowiadający za pamięci zewnętrzne (Storage Peripheral Division) informuje  o udostępnieniu pierwszego osobistego dysku wirtualnego –  STOR.E CLOUD. To proste  w obsłudze rozwiązanie pozwala użytkownikom bezpiecznie zapisywać z własnego domu biblioteki mediów nawet o dużych rozmiarach. Jednocześnie następuje ich transfer  do „chmury”, co sprawia, że ich właściciel ma do nich zdalny dostęp i może je przesyłać i udostępniać innym osobom za pośrednictwem tabletu, smartfonu czy laptopa.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

STOR.E CLOUD płynnie współpracuje z każdym urządzeniem elektronicznym niezależnie od zainstalowanego na nim system operacyjnego. Mając do dyspozycji do 3TB pojemności, można bez obaw zabezpieczyć ulubione utwory z laptopa, zdjęcia z tabletu czy przesłać filmy do telewizora. Ponadto dostęp do takiej biblioteki jest możliwy z każdego miejsca na świecie, wystarczy tylko mieć połączenie z Internetem. Można również podzielić się ulubionymi obrazami czy utworami udostępniając je bezpośrednio rodzinie czy przyjaciołom, który mogą cieszyć się nimi na ekranie własnego telewizora.1

Ponieważ dane wskazują, iż co pięć lat ilość przechowywanych plików rośnie dziesięciokrotnie, ważne jest, aby regularnie archiwizować swoje dane.2 W domach urządzenia coraz częściej tworzą pewnego rodzaju sieć, zatem użytkownicy oczekują swobodnego dostępu do swoich zasobów elektronicznych – na tablecie, smartfonie, telewizorze czy laptopie, w budynku, czy poza nim,

Toshiba, jako innowator w dziedzinie zaawansowanych technologii i firma znająca potrzeby klientów, oferuje rozwiązanie, które sprosta podobnym wyzwaniom.

Użytkownicy już niedługo będą mogli swobodnie korzystać z STOR.E CLOUD
za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu. Proces instalacji rozwiązania wymaga wykonania trzech czynności:

  1. Podłączenia STOR.E CLOUD do routera
  2. Zainstalowania na komputerze oprogramowania z płyty
  3. Wyboru nazwy dysku twardego, użytkownika i hasła.

Pozostałe etapy zostaną przeprowadzone automatycznie, dlatego można właściwie natychmiast przystąpić do archiwizacji plików. Oprogramowanie umożliwia dokonanie bardziej zaawansowanej instalacji, zgodnie z potrzebami osób korzystających z rozwiązania.

Mimo rosnącej popularności zjawiska przechowywania plików „w chmurze” wiele osób może niepokoić się o bezpieczeństwo swoich danych. W odróżnieniu od zdalnych rozwiązań archiwizacji, STOR.E CLOUD pozwala zapisać dane w domowym zaciszu, bez konieczności korzystania z nieznanych lokalizacji. Istotne jest, iż połączenie internetowe zostało zabezpieczone hasłem, co gwarantuje bezpieczeństwo i dostęp na światowym poziomie. STOR.E CLOUD nie potrzebuje zewnętrznego administratora, zatem użytkownik ma pełną kontrolę nad zasobami, które nie podlegają żadnym opłatom.

„Zarządzanie zasobami w chmurze zdobywa coraz większą ilość zwolenników, a jednak nadal często preferowanym rozwiązaniem są tradycyjne dyski twarde. Dzieje się tak ze względu na obawę o poufność danych. STOR.E CLOUD, będąc połączeniem zalet obu tych rozwiązań, daje użytkownikom komfort psychiczny. Zapewnia im spokój i pozwala przechowywać dane we własnym domu, umożliwiając jednocześnie dostęp do nich za pośrednictwem Internetu z każdego miejsca na świecie”, powiedział Arnaud Bonvarlet, odpowiedzialny za region EMEA z departamentu Storage Peripheral Division firmy Toshiba Europe GmbH.

„STOR.E CLOUD jest rozwiązaniem na miarę domu przyszłości. Łączy zasoby wszystkich sprzętów elektronicznych i pozwala je zabezpieczyć. Firma Toshiba skorzystała z wielu lat cennych doświadczeń, wynikiem czego powstało scentralizowane rozwiązanie przechowujące dane, które umożliwia dostęp do nich z dowolnego miejsca w dowolnym czasie,” dodał Bonvarlet.

STOR.E CLOUD będzie dostępne od października 2012 roku.

Informacja prasowa

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij