Dział: Tablety

Apple iPad 2018

iPad z 9,7″ ekranem został odświeżony w tym roku. Jego cenę obniżono względem modeli Air, ale i specyfikacja techniczna w tym przypadku nie powala. Tymczasem Apple rozważa wprowadzenie do oferty jeszcze tańszego tabletu. Ten ma zadebiutować w sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku i będzie kosztować mniej niż 300 dolarów.

Samsung Galaxy S8 Burgundy Red

Samsung Galaxy S8 w kolorze Burgundy Red został już zajawiony przez producenta wcześniej w tym miesiącu. Teraz nowy wariant kolorystyczny telefonu trafia do sprzedaży. Od dziś będzie go można nabyć na terenie Korei Południowej. Z czasem planowana jest ekspansja telefonów w bordowej obudowie na kolejne rynki.

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5 jest już blisko debiutu. Chińczycy zaczynają więc podgrzewać atmosferę przed premierą tego średniaka. Na chińskim Weibo opublikowano grafikę z pytaniem, która zdaje się być zarysem wyświetlacza, który otrzyma telefon. Wiemy, że jest to panel o proporcjach 18:9 z zaokrąglonymi narożnikami.

Lenovo Tab 7 Essential

Lenovo Tab 7 i Tab 7 Essential to dwa nowe tablety Chińczyków. Tym razem to propozycja z niższej półki cenowej. Urządzenie mają podstawową specyfikację techniczną, która obejmuje m.in. 7-calowe ekrany IPS o małej rozdzielczości czy procesory MediaTeka. Ceny są niskie, ale z drugiej strony nie oczekujcie po tych modelach zbyt wiele.

Smog najlepsze aplikacje

Wraz z początkiem jesieni rozpoczyna się niezwykle toksyczny dla mieszkańców większych polskich miejscowości okres smogowy. Z myślą o osobach żyjących w tych ciężkich warunkach powstały aplikacje informujące o poziomie toksycznej substancji w otoczeniu, dlatego też pragnę wam je przedstawić — zarówno na telefony z systemem Android, jak i te pracujące pod kontrolą iOS. Z tymi apkami będziecie wiedzieć, gdzie jest SMOG.

iPhone X przezroczysta obudowa

iPhone X jest już dostępny w sprzedaży, ale Apple nie pomyślało o tym, aby wprowadzić do oferty wariant w przezroczystej obudowie. Tymczasem taki efekt można uzyskać samodzielnie. W tym celu wystarczy samemu przerobić tylny panel obudowy, ale nie jest to takie proste. Poza tym, jest to równoznaczne z utratą gwarancji.

Apple iPad Pro 2018 Face ID iOS 12 iPhone X

Apple rozpoczęło prace nad nowym tabletem. To iPad Pro na 2018 rok, który ma dostać rozwiązania zaczerpnięte ze smartfona iPhone X. Urządzenie ma otrzymać ekran z bardzo wąskimi ramkami i zostanie pozbawione przycisku Początek. W zamian pojawi się kamera TrueDepth, która zapewni wsparcie dla Face ID.