Nokia 9 na renderach Onleaks. HMD Global też pozbywa się minijacka

Marcelina Poznańska, 2017-10-12 09:17
0

Nokia 9 to nadchodzący flagowiec HMD Global, którego jednak nie udało się dochować w tajemnicy do premiery. Steve Hemmerstoffer opublikował rendery CAD smartfona, na których możemy obejrzeć urządzenie z każdej strony. Finowie zdecydowali się na ruch, który zrobiło już kilku producentów telefonów i też postanowili pozbyć się minijacka.

Nokia 9

HMD Global ma już w ofercie cztery smartfony z Androidem i są to Nokie 3, 5, 6 i 8. Ostatni z nich jest flagowcem, ale na tle konkurencyjnych modeli niespecjalnie ma się czym wyróżnić. Dlatego w przygotowaniu jest nowy model i jest to Nokia 9. Telefon doczekał się dużego przecieku, bo możemy go obejrzeć z każdej strony na renderach Steve’a Hemmerstoffera, czyli Onleaks.

Nokia 9, którą obejrzycie poniżej na renderach i wizualizacji 3D, ma zakrzywiony na dłuższych krawędziach ekran, który prawdopodobnie ma proporcje 18:9. To trend, do którego musimy się przyzwyczaić. Zresztą, nie obowiązuje już nawet tylko w modelach z wyższej półki cenowej, ale także tej średniej, czego przykładem może być chociażby Huawei Mate 10 Lite. Czytnik ze skanerem linii papilarnych przeniesiono na tył obudowy, co najpewniej wynika z małej ilości miejsca pod ekranem.

Nokia 9 ma także podwójny aparat fotograficzny, który umieszczono na wysepce. Obok znajduje się dioda doświetlającą LED, a z drugiej strony umieszczono mikrofon. Można też dostrzec USB C, ale złącza słuchawkowego tu nie uświadczycie. Zobaczcie to na poniższych renderach.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Nokia 9 ma wymiary 140,9 x 72,9 x 7,5 mm (8,9 mm z wystającym aparatem), ale jej specyfikacja techniczna nie jest znana. Dlatego na razie bazujemy jedynie na domysłach. Telefon ma dostać ekran o przekątnej około 5,5 cala, a jego sercem najpewniej będzie procesor Qualcomm Snapdragon 835 z co najmniej 4 GB pamięci RAM, ale niewykluczone, że firma zdecyduje się na 6 GB. Pewnie będą dostępne dwa warianty pojemnościowe – z 64 i 128 GB miejsca na dane. Przypuszczalne dane techniczne znajdziecie poniżej. Data premiery telefonu na razie nie jest znana. Cena również pozostaje tajemnicą.

Nokia 9 – dane techniczne

źródło: Compareraja, Onleaks

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Smartfony · · · · · · · · ·