Xiaomi Mi 6 w Polsce już od poniedziałku

Marcelina Poznańska, 2017-08-12 17:08
0

Xiaomi Mi 6 zadebiutuje w Polsce już na dniach. Telefon ma pojawić się w autoryzowanych punktach sprzedaży dokładnie 14 sierpnia, czyli już w najbliższy poniedziałek. To nieco wcześniej niż sugerowano wcześniej. Początkowo Xiaomi Mi 6 w Polsce będzie można zakupić tylko w jednym kolorze obudowy, czarnym.

Xiaomi Mi 6 Plus

Xiaomi Mi 6 zaprezentowano w kwietniu. Smartfon już od jakiegoś czasu dostępny jest w polskiej przedsprzedaży, która poprzedzona została oficjalną prezentacją tego urządzenia w kraju. Miało to miejsce wraz z modelem Xiaomi Mi Max 2. Teraz Mi Polska przekazało, że Xiaomi Mi 6 będzie dostępny w autoryzowanych punktach sprzedaży już od tego poniedziałku.

Xiaomi Mi 6 wyceniono w kraju na 1999 złotych, co z pewnością jest zadowalającą i dobrze przekalkulowaną ceną. Wszak w podobnej cenie flagowca ze Snapdragonem 835, 6 GB pamięci operacyjnej RAM i podwójnym aparatem fotograficznym z teleobiektywem próżno szukać. Oczywiście, mając na myśli smartfony z pełną gwarancją realizowaną na terenie naszego kraju, a nie takie, które można sprowadzić na własną rękę z Chin.

Xiaomi Mi 6 z polskiej dystrybucji objęty jest pełną gwarancją, którą realizuje polski dystrybutor telefonów tej marki w kraju, czyli ABC Data. Niestety, na ten moment w Polsce będzie dostępny tylko jeden wariant kolorystyczny obudowy Mi 6 i będzie to kolor czarny. Nie wiadomo, czy pojawią się także kolejne kolory, które dostępne są w Chinach. Mowa o niebieskim i białym. Srebrny, jak już dobrze wiemy, nie pojawi się w normalnej dystrybucji. Producent zdecydował się na wersję limitowaną i powstało tylko 100 egzemplarzy flagowca w srebrnej obudowie z efektem lustra.

Smartfony Xiaomi są coraz popularniejsze w Polsce, choć w oficjalnej dystrybucji dostępne są od niespełna roku. Nasz kraj wpłynął m.in. na sukces Chińczyków, jakim był powrót do pierwszej piątki producentów smartfonów. ABC Data cały czas próbuje zwiększać widoczność marki w Polsce. Chociażby poprzez otworzenie strefy Mi Zone w warszawskiej Arkadii, co miało miejsce na początku czerwca. Dane techniczne Mi6 znajdziecie poniżej.

Xiaomi Mi 6 – dane techniczne

źródło: Mi Polska

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Smartfony · Xiaomi · · · · · · · ·