Android najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Kiedy?

Maciej Rosiński, 2012-10-30 10:34
1

Google Android jest na dobrej drodze do tego aby stać się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Jak twierdzi Gartner, choć nie nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy, to wydaje się to być nieuchronne.

Przeczytaj koniecznie >> Jakie tablety najczęściej kupujemy?

Zgodnie z przewidywaniami Gartner, w ciągu najbliższych czterech lat, przy założeniu że ekspansja smartfonów i tabletów z Androidem będzie szła tą samą drogę, liczba urządzeń z tym systemem sięgnie 2,3 miliarda (obecnie to około 608 milionów urządzeń). W tym samym czasie liczba urządzeń pracujących pod kontrolą Microsoft Windows ma wzrosnąć z obecnych 1,5 do 2,28 miliarda.

Reuters podając wyniki opublikowane przez Gartnera twierdzi, że taki stan rzeczy może mieć związek z walką segmentu komputerów PC z problemami ekonomicznymi, a co ważniejsze, z walką o klientów, którzy coraz częściej swoją uwagę zwracają na urządzenia mobilne.

Sektor tradycyjnych komputerów PC jest zdominowany przez Microsoft, co oczywiste, jest to główną zasługą faktu, iż lwia część komputerów PC i notebooków pracuje pod kontrolą systemów Windows. Jeśli można tak to określić, Microsoft przy tym nieco przegapił rynek mobilny, co od kilku dobrych lat wykorzystują skrzętnie Google i Apple, których to z kolei systemy, śmiało można tak to określić, dzielą po połowie rynek systemów operacyjnych do urządzeń mobilnych.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Maciej Rosiński

Redaktor/Recenzent
Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.
Android · Apple iOS · Tablety · Windows · · · · · · · · ·
  • Azawakh1

    No i jest w tym sporo prawdy a Microsoft dopiero teraz przejrzał na oczy i poważniej potraktował segment tabletów co mnie osobiście bardzo cieszy. A Android i Google? Raczej wątpię, żeby poza Apple ktokolwiek inny mógł z nim nawiązać walkę o dominację rynkową.