Udostępnij
Tweetnij

Android najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Kiedy?

Google Android jest na dobrej drodze do tego aby stać się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Jak twierdzi Gartner, choć nie nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy, to wydaje się to być nieuchronne.

Google Android jest na dobrej drodze do tego aby stać się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Jak twierdzi Gartner, choć nie nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy, to wydaje się to być nieuchronne.

Przeczytaj koniecznie >> Jakie tablety najczęściej kupujemy?

Zgodnie z przewidywaniami Gartner, w ciągu najbliższych czterech lat, przy założeniu że ekspansja smartfonów i tabletów z Androidem będzie szła tą samą drogę, liczba urządzeń z tym systemem sięgnie 2,3 miliarda (obecnie to około 608 milionów urządzeń). W tym samym czasie liczba urządzeń pracujących pod kontrolą Microsoft Windows ma wzrosnąć z obecnych 1,5 do 2,28 miliarda.

Reuters podając wyniki opublikowane przez Gartnera twierdzi, że taki stan rzeczy może mieć związek z walką segmentu komputerów PC z problemami ekonomicznymi, a co ważniejsze, z walką o klientów, którzy coraz częściej swoją uwagę zwracają na urządzenia mobilne.

Sektor tradycyjnych komputerów PC jest zdominowany przez Microsoft, co oczywiste, jest to główną zasługą faktu, iż lwia część komputerów PC i notebooków pracuje pod kontrolą systemów Windows. Jeśli można tak to określić, Microsoft przy tym nieco przegapił rynek mobilny, co od kilku dobrych lat wykorzystują skrzętnie Google i Apple, których to z kolei systemy, śmiało można tak to określić, dzielą po połowie rynek systemów operacyjnych do urządzeń mobilnych.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij