D-Lex LXTC-6007 i LXTC-6010: recenzja etui do tabletów

Maciej Rosiński, 2014-06-16 13:55
0

Kiedy kupujemy tablet, zwykle zaczynamy rozglądać się za akcesoriami, które mogą podnieść komfort korzystania z niego. To klawiatury, ładowarki samochodowe, karty pamięci, folie na ekran, ale i – w dodatku zapewne najczęściej – etui. Właśnie to ostatnie akcesorium jest tematem dzisiejszego artykułu, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj koniecznie >> Test uchwytu i zasilacza samochodowego do tabletów firmy ART

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Etui jest akcesorium o tyle istotnym, że zabezpiecza tablet przed urazami. Oczywiście nie tylko, bo nierzadko oferuje wiele innych funkcjonalności – rysiki dostarczane z nim w zestawie, możliwość wykorzystania jako podstawki czy nawet zintegrowane źródła energii albo klawiatury.

D-Lex_01D-Lex_02

Etui D-Lex dotarły do mnie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnym, fioletowym i czerwonym. Etui oferowane są przez producenta w dwóch rozmiarach – dla tabletów o wielkości 7 i 10 cali.

D-Lex 03

Wierzchnia warstwa etui została wykonana z chropowatego materiału, przeszytego na krawędziach nicią w identycznym kolorze. To etui typu “książka”, które w dolnej części otrzymało wstawkę w kolorze pomarańczowym, a wykonaną ze skóry ekologicznej, na której znalazło się logo producenta. Pośrodku znajdziemy uszko w tym samym kolorze co wstawka, również wykonane z ekoskóry, które zamyka etui na tablecie. Do zamknięcia wykorzystano magnes, który silnie łączy obydwie okładki.

D-Lex 04

Tył case to kontynuacja wstawki z frontu, a także przeszycie pionowe pośrodku, zwiastujące iż D-Lex zaoferuje nie tylko samą możliwość ukrycia w nim tabletu. Dodać należy, że pod materiałem zewnętrznym wyczuwalna jest miękka warstwa, która dodatkowo uchroni naszą “dachówkę” nawet w przypadku jej upadku. Całość została wykonana dość starannie, choć ta staranność jest na nieco niższym poziomie z tyłu etui, gdzie widoczne są niewielkie niedokładności  w naciągnięciu materiału.

D-Lex 05

Wnętrze etuito szary, miękki materiał, przypominający nieco aksamit. Na lewej okładce znajdziemy trzy pionowe żłobienia, które służyć będą do opierania tabletu. Na prawej z kolei, umieszczone centralnie i wykonane z fioletowej gumy “szelki”, w które zostanie zamocowany nasz tablet.

D-Lex 06

Gumowe szelki. ald wzmocnienia, ale i dla stabilniejszego połączenia z korpusem etui podbito materiałem identycznym z tym, który stanowi wykładzinę wewnętrzną Case. Co nietrudno dostrzec, to jednostronne zamocowanie patki z uszkami, co pozwoli odchylać tablet nadając mu odpowiednie położenie, pod kątem do podłoża. Bez dodatków, ze względów wiadomych pozostawiono same “uszka. Zapinamy je czy raczej naciągamy je na narożniki tabletu.

D-Lex 07

Tablet “zawieszony” na opisywanych uszach może nie jest zamocowany znacznie bardziej stabilnie aniżeli w dedykowanych etui z plastikowymi ramkami, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu producent uniknął braku kompatybilności z tabletami o wymiarach odbiegających od normy przewidzianej dla 7- czy 10-calowców.

D-Lex 08D-Lex 09

Całość, po zamontowaniu tabletu stanowi zgrabką i stabilną całość. Guma uszek jest elastyczna tylko na tyle, aby naciągnąć je na narożniki. Nie pozwala tabletowi przemieszczać się w etui. Odpowiednie przeszycie patki z uszkami umożliwia odchylenie tabletu, zaś wspomniane wcześniej wyżłobienia skutecznie zatrzymują tablet w określonych położeniach, ustawiając go pod trzema różnymi kątami względem podłoża.

Podsumowanie

Etui D-Lex są produktami wykonanymi na dobrym poziomie. Drobne niedociągnięcia w postaci marszczącego materiału można wybaczyć, bo w całości są one rekompensowane przez stosunkowo niską ceny. Te, w zależności od rozmiaru – 7 i 10 cali, wynoszą (odpowiednio) 69 i 79 złotych. Najważniejszą zaletą jest 100-procentowa gwarancja kompatybilności z posiadanym przez nas tabletem. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu mocowana nie musimy obawiać się, że nasza “dachówka” nie zmieści się do case. W zasadzie jedyną poważniejszą wadą jaką odnajduję w testowanych etui jest zapach sztucznej skóry, tak charakterystyczny dla tego materiału.

D-Lex LXTC-6007 i D-Lex LXTC-6010

Nasza ocena: 4,5/6

+ dobra jakość materiałów i wykonania;
+ ciekawy i przemyślany sposób zamontowania tabletu;
+ bardzo dobra ochrona tabletu dzięki pogrubionym okładkom;
+ trzystopniowa regulacja kąta pochylenia tabletu;

– zdarzające się niedokładne spasowanie materiału;
– dość nieprzyjemny zapach skóry ekologicznej.

Etui do testów dostarczył:

D-Lex_logo

The following two tabs change content below.

Maciej Rosiński

Redaktor/Recenzent
Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.