Udostępnij
Tweetnij

D-Lex LXTC-6007 i LXTC-6010: recenzja etui do tabletów

Kiedy kupujemy tablet, zwykle zaczynamy rozglądać się za akcesoriami, które mogą podnieść komfort korzystania z niego. To klawiatury, ładowarki samochodowe, karty pamięci, folie na ekran, ale i – w dodatku zapewne najczęściej – etui. Właśnie to ostatnie akcesorium jest tematem dzisiejszego artykułu, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Kiedy kupujemy tablet, zwykle zaczynamy rozglądać się za akcesoriami, które mogą podnieść komfort korzystania z niego. To klawiatury, ładowarki samochodowe, karty pamięci, folie na ekran, ale i – w dodatku zapewne najczęściej – etui. Właśnie to ostatnie akcesorium jest tematem dzisiejszego artykułu, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj koniecznie >> Test uchwytu i zasilacza samochodowego do tabletów firmy ART

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Etui jest akcesorium o tyle istotnym, że zabezpiecza tablet przed urazami. Oczywiście nie tylko, bo nierzadko oferuje wiele innych funkcjonalności – rysiki dostarczane z nim w zestawie, możliwość wykorzystania jako podstawki czy nawet zintegrowane źródła energii albo klawiatury.

D-Lex_01D-Lex_02

Etui D-Lex dotarły do mnie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnym, fioletowym i czerwonym. Etui oferowane są przez producenta w dwóch rozmiarach – dla tabletów o wielkości 7 i 10 cali.

D-Lex 03

Wierzchnia warstwa etui została wykonana z chropowatego materiału, przeszytego na krawędziach nicią w identycznym kolorze. To etui typu „książka”, które w dolnej części otrzymało wstawkę w kolorze pomarańczowym, a wykonaną ze skóry ekologicznej, na której znalazło się logo producenta. Pośrodku znajdziemy uszko w tym samym kolorze co wstawka, również wykonane z ekoskóry, które zamyka etui na tablecie. Do zamknięcia wykorzystano magnes, który silnie łączy obydwie okładki.

D-Lex 04

Tył case to kontynuacja wstawki z frontu, a także przeszycie pionowe pośrodku, zwiastujące iż D-Lex zaoferuje nie tylko samą możliwość ukrycia w nim tabletu. Dodać należy, że pod materiałem zewnętrznym wyczuwalna jest miękka warstwa, która dodatkowo uchroni naszą „dachówkę” nawet w przypadku jej upadku. Całość została wykonana dość starannie, choć ta staranność jest na nieco niższym poziomie z tyłu etui, gdzie widoczne są niewielkie niedokładności  w naciągnięciu materiału.

D-Lex 05

Wnętrze etuito szary, miękki materiał, przypominający nieco aksamit. Na lewej okładce znajdziemy trzy pionowe żłobienia, które służyć będą do opierania tabletu. Na prawej z kolei, umieszczone centralnie i wykonane z fioletowej gumy „szelki”, w które zostanie zamocowany nasz tablet.

D-Lex 06

Gumowe szelki. ald wzmocnienia, ale i dla stabilniejszego połączenia z korpusem etui podbito materiałem identycznym z tym, który stanowi wykładzinę wewnętrzną Case. Co nietrudno dostrzec, to jednostronne zamocowanie patki z uszkami, co pozwoli odchylać tablet nadając mu odpowiednie położenie, pod kątem do podłoża. Bez dodatków, ze względów wiadomych pozostawiono same „uszka. Zapinamy je czy raczej naciągamy je na narożniki tabletu.

D-Lex 07

Tablet „zawieszony” na opisywanych uszach może nie jest zamocowany znacznie bardziej stabilnie aniżeli w dedykowanych etui z plastikowymi ramkami, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu producent uniknął braku kompatybilności z tabletami o wymiarach odbiegających od normy przewidzianej dla 7- czy 10-calowców.

D-Lex 08D-Lex 09

Całość, po zamontowaniu tabletu stanowi zgrabką i stabilną całość. Guma uszek jest elastyczna tylko na tyle, aby naciągnąć je na narożniki. Nie pozwala tabletowi przemieszczać się w etui. Odpowiednie przeszycie patki z uszkami umożliwia odchylenie tabletu, zaś wspomniane wcześniej wyżłobienia skutecznie zatrzymują tablet w określonych położeniach, ustawiając go pod trzema różnymi kątami względem podłoża.

Podsumowanie

Etui D-Lex są produktami wykonanymi na dobrym poziomie. Drobne niedociągnięcia w postaci marszczącego materiału można wybaczyć, bo w całości są one rekompensowane przez stosunkowo niską ceny. Te, w zależności od rozmiaru – 7 i 10 cali, wynoszą (odpowiednio) 69 i 79 złotych. Najważniejszą zaletą jest 100-procentowa gwarancja kompatybilności z posiadanym przez nas tabletem. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu mocowana nie musimy obawiać się, że nasza „dachówka” nie zmieści się do case. W zasadzie jedyną poważniejszą wadą jaką odnajduję w testowanych etui jest zapach sztucznej skóry, tak charakterystyczny dla tego materiału.

D-Lex LXTC-6007 i D-Lex LXTC-6010

Nasza ocena: 4,5/6

+ dobra jakość materiałów i wykonania;
+ ciekawy i przemyślany sposób zamontowania tabletu;
+ bardzo dobra ochrona tabletu dzięki pogrubionym okładkom;
+ trzystopniowa regulacja kąta pochylenia tabletu;

– zdarzające się niedokładne spasowanie materiału;
– dość nieprzyjemny zapach skóry ekologicznej.

Etui do testów dostarczył:

D-Lex_logo

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij