Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych nowych aplikacji i gier – okiem iUsera [marzec 2014]

Choć wiosna nie zagościła jeszcze nad Wisłą na dobre, to czujny obserwator odnajdzie już jej pierwsze oznaki. Do życia budzi się jednak nie tylko przyroda, ale także sklep App Store, który w pierwszych miesiącach nie obfitował w ciekawe pozycje. Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier i aplikacji na iPada, które miały premierę w ciągu ostatnich tygodni. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś ciekawego dla siebie.

Choć wiosna nie zagościła jeszcze nad Wisłą na dobre, to czujny obserwator odnajdzie już jej pierwsze oznaki. Do życia budzi się jednak nie tylko przyroda, ale także sklep App Store, który w pierwszych miesiącach nie obfitował w ciekawe pozycje. Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier i aplikacji na iPada, które miały premierę w ciągu ostatnich tygodni. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś ciekawego dla siebie.

Przeczytaj koniecznie >> Jak nagrać obraz z ekranu urządzenia z iOS 8 na komputerze?

1.Launcher

launcher

Aplikacja Launcher pojawiła się w App Store zaraz po premierze iOS 8 i po zaledwie kilku dniach zniknęła ze sklepu Apple. Firma z Cupertino zmieniła jednak swój regulamin dotyczący widżetów w centrum powiadomień, dzięki czemu wspomniany program znowu jest dostępny dla użytkowników. Launcher na wzór Launch Center Pro pozwala zaprogramować akcje związane z rozmaitymi aplikacjami, a następnie uruchomić je z poziomu widżetu. Może to być zarówno wysłanie wiadomości do konkretnej osoby, jak i otwarcie wybranego profilu na Twitterze. Dodatkowo dzięki x-callback-url mamy możliwość tworzenia własnych rozwiązań, przez co Launcher daje nam wiele możliwości.

appstore

2.Mr. Jump

Mr.Jump

Sukces Flappy Bird pokazał, że gra nie musi cechować się zawiłą fabułą i piękną oprawą graficzną, aby przyciągnąć rzeszę graczy przed ekrany urządzeń. Wystarczy ciekawy pomysł i niekończąca się walka z przeszkodami, aby osiągnąć sukces. Z tych założeń wyszli również twórcy Mr.Jump – gry która uzależnia dzięki swojej mechanice, ale też doprowadza wielu graczy do ogromnej frustracji. Zasady są proste – musimy skakać postacią nad przepaściami i kolcami oraz starać się uzyskać jak najlepszy wynik. Gra nie pozwala nam jednak szybko spocząć na laurach z dobrym wynikiem. Nasi znajomi z Game Center chętnie będą rywalizować z nami o jak największy dystans pokonany Mr.Jumpem.

appstore

3.Carrot Weather

carrot

Graliście w Portal? Jeżeli tak, to z pewnością pamiętacie niezwykle inteligentnego oraz denerwującego robota GLaDOS. Choć premiery trzeciej części kultowej gry nie możemy się w najbliższym czasie spodziewać, to wspomnianego bota spotkamy w aplikacji Carrot Weather, będącej świetnym asystentem pogody. Poza wiarygodnymi danymi dotyczącymi lokalnej aury, program słowami GLaDOS przekaże nam w dosadny sposób informacje na jej temat. Aplikacja zrywa z sztywnymi zasadami prezentowania prognozy pogody i powie nam wprost, że wieje tak mocno, że urywa głowę. Carrot Weather to naprawdę warta uwagi pozycja w App Store, która w dodatku poprawi nam humor każdego poranka, mimo braku słońca na niebie.

appstore

4.Fast & Furious: Legacy

Fast

Zbliżającej się kolejnej już części Szybkich i Wściekłych towarzyszy premiera ciekawej gry wyścigowej. Natrafimy w niej na szybkie samochody poddane tuningowi, nielegalne wyścigi i piękne trasy biegnące wzdłuż linii zachodzącego słońca. Najnowsza część zatytułowana Legacy opiera się głównie na uciekaniu policji oraz omijaniu przeszkód na trasie. Choć gra nie jest zbyt złożona, to dzięki dobrej oprawie graficznej i świetnemu klimatowi, odpowiednio nastroi nas na premierę filmu.

appstore

5.Yoga with Patrick Broome

Yoga

Pogoda nadal nie pozwala nam na wykonywanie ćwiczeń poza domem. Nie oznacza to jednak, że musimy porzucić wszelkiego rodzaju treningi. Wczesna wiosna to bowiem świetny czas na naukę jogi, która nie tylko przygotuje nasze ciało na większy wysiłek fizyczny w lecie, ale i odpręży i zrelaksuje w czasie tych wiosennych dni. W aplikacji Yoga rad udzieli nam sam Patrick Broome – niemiecki ekspert w tej dziedzinie. Zaprezentuje wiele pozycji oraz udzieli bezcennych rad, która pozwolą nam na zwiększenie zaawansowania naszych treningów.

appstore

6.Star Wars Rebels: Recon Mission

Star Wars

Premiera siódmej części Gwiezdnych Wojen odbędzie się pod koniec tego roku, ale twórcy gier już teraz nie próżnują i tworzą ciekawe pozycje osadzone w uniwersum świata kultowej serii filmów. Najnowsza gra – Recon Mission – przenosi nas jednak do serialu Star Wars: Rebelianci. Wcielamy się w niej w jednego z bohaterów i przechodzimy kolejne poziomy strzelając do szturmowców i omijając przeszkody na trasie. Wszystko to jest jednak pozbawione zbędnej brutalności, więc po grę mogą również sięgnąć najmłodsi jedi.

appstore

7.Tally 2

tally

Greg Pierce zasłynął w środowisku deweloperów iOS głównie dzięki swojej aplikacji Drafts. Teraz postanowił stworzyć bezpłatną aplikację, której zadaniem jest umożliwienie użytkownikom szybkiego liczenia. Nie mam jednak na myśli wykonywania obliczeń matematycznych, ale dodawania i odejmowania poszczególnych elementów, celem szybkiego ich zsumowania. Aplikacja jest bardzo ładnie wykonana oraz posiada widżet zwiększający wygodę korzystania z programu.

appstore

8.Stickman Rush

Stickman

Studio Ketchapp słynie z produkcji gier, które szybko zdobywają popularność i jeszcze szybciej wszyscy o nich zapominają. Nie oznacza to jednak, że nie są warte naszego czasu, czego najlepszym przykładem jest Stickman Rush. W grze brniemy do przodu autostrady omijając rozmaite pojazdy lub przeskakując nad nimi. To jednak nie wszystko – czeka na nas ogromny arsenał pojazdów oraz bardzo przyjemna dla oka oprawa graficzna. Stickman Rush to typowy zabijacz czasu, który świetnie sprawdza się w swojej roli.

appstore

9.Vessel

Vessel

YouTube już dawno zdominował rynek internetowych serwisów wideo. Nie oznacza to jednak, że różnego rodzaju twórcy chcą ograniczyć swoją działalność tylko do usługi Google. Dowodem na to jest Vessel. Serwis ten zrzesza wielu YouTuberów, którzy będą za jego pomocą publikować swoje produkcje przed premierą. Wszystko to jest jednak skierowane do specyficznego odbiorcy, który zapłaci trzy dolary miesięcznie za dostęp do wspomnianych materiałów. Czas pokaże, czy Vessel zostanie dobrze przyjęty przez widzów oraz twórców.

appstore

10.Crazy Gears

Gears

Tablet od kilku lat może być z powodzeniem wykorzystywany przez dzieci. Warto jednak, aby nie marnowały one czasu na niewłaściwe rozrywki, a skupiły się na aplikacjach, które pozytywnie wpłyną na ich rozwój. Jedną z nich jest Crazy Gears, w której najmłodsi za pomocą pasków klinowych i kół zębatych muszą tak połączyć poszczególne elementy planszy, aby wprawić w ruch cały układ. Gra wymaga od użytkowników chwili zastanowienia, a wielokrotnie również podejmowania kilku prób w celu osiągnięcia zakładanego rezultatu.

appstore

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij