Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych nowych aplikacji i gier na iPada [październik 2014]

Czas wakacji już definitywnie dobiegł końca, a złota polska jesień otoczyła nas swoją aurą ze wszystkich stron. Z urlopów wrócili również deweloperzy, którzy zaprezentowali nam wiele interesujących aplikacji na iPady. Jak co miesiąc przygotowałem dla was zestawienie najciekawszych dziesięciu z nich. Mam nadzieję, że kolejne miesiące będą jeszcze bardziej owocne dla App Store, w związku z nowymi iPadami, które będą w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym dla sprzętu programom i grom.

Czas wakacji już definitywnie dobiegł końca, a złota polska jesień otoczyła nas swoją aurą ze wszystkich stron. Z urlopów wrócili również deweloperzy, którzy zaprezentowali nam wiele interesujących aplikacji na iPady. Jak co miesiąc przygotowałem dla was zestawienie najciekawszych dziesięciu z nich. Mam nadzieję, że kolejne miesiące będą jeszcze bardziej owocne dla App Store, w związku z nowymi iPadami, które będą w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym dla sprzętu programom i grom.

Przeczytaj koniecznie >> Sekrety iOS 8

1. Pixelmator
Pixelmator

Popularny wśród użytkowników systemu OS X program doczekał się wersji na urządzenia mobilne. Aplikacja nie tylko posiada liczne narzędzia, które umożliwiają obróbkę zdjęć oraz obrazów, ale jest także świetnym wyborem dla użytkowników, którzy chcą stworzyć dany projekt od podstaw. Fakt, iż „Pixelmator” dla iPada miał swoją premierę na ostatniej konferencji Apple, tylko potwierdza wysoką jakość tego programu. Zapraszam do przeczytania recenzji tej aplikacji.

appstore

2. Cars: Fast as Lightning
Cars

Filmy o Zygzaku McQueen przyciągają do kin najmłodszych fanów motoryzacji. To właśnie dla nich powstała gra „Cars: Fast as Lightning”, która pozwala na tworzenie własnego toru wyścigowego i ściganie się na nim. Dzięki elementom wymagającym zręczności i kreatywności, nowa aplikacja osadzona w świecie „Aut” powinna przypaść do gustu wielu młodym użytkownikom iPadów.

appstore

3. Drafts 4
Drafts

Czwarta odsłona programu „Drafts” dodaje kolejnych możliwości temu świetnemu programowi. Od teraz jest on nie tylko edytorem tekstu ze wsparciem dla języka Markdown oraz aplikacją do przechowywania notatek. Użytkownik może użyć w „Drafts” odpowiednich makr, które czynią z tej aplikacji pozycją obowiązkową dla „power userów”. Zachęcam do szybkiego zakupu produkcji studia „Agile Tortoise”, gdyż jeszcze przez kilka dni będzie ona przeceniona.

appstore

4. Lego Creator Island
Lego

Świat Lego od dawna fascynował najmłodszych i wyzwalał w nich kreatywność. Dzięki „Lego Creator Island” gracz ma możliwość przeniesienia się na wyspę, którą musi zbudować przy użyciu klocków. Mechanizm budowy postaci, pojazdów, czy innych obiektów jest bardzo uproszczony, co pozwala na to, aby po grę sięgnęły także najmłodsze dzieci. Z każdą budowlą, wyspa staje się coraz piękniejsza i ciekawsza, co sprawia, że rozgrywka szybko się nie nudzi.

appstore

5. Best Fiends
Best Friends

Choć „Best Fiends” wydaje się być na pierwszy rzut oka jedną z wielu prostych gier logicznych, to dzięki możliwości rozwoju naszych postaci i licznym dodatkom, aplikacja potrafi przyciągnąć na dłuższy czas przed ekran iPada. Gra polega na łączeniu owoców, które skumulowane stanowią broń przeciwko wrogom. Wraz z postępem w rozgrywce zwiększa się jej trudność, a tym samym gracz jest zmuszany do wykazania się umiejętnością logicznego myślenia.

appstore

6. Autodesk Sketchbook
Sketchbook

Coraz lepszy ekran iPada sprawia, że urządzenie to jest często wykorzystywane do pracy przez rysowników. Zarówno dla tych, którzy robią to profesjonalnie, jak i osób, które po prostu chcą wykazać się kreatywnością, powstał darmowy program „Autodesk Sketchbook”. Zawarte w nim narzędzia umożliwiają tworzenie wyjątkowych dzieł, a synchronizacja między urządzeniami pozwala zwiększyć wygodę pracy.

appstore

7. Angry Birds Transformers
Angry Birds

Twórcy serii „Angry Birds” coraz częściej starają się nas zaskoczyć nowymi pomysłami. Najnowsza odsłona „Wściekłych Ptaków” jest osadzona w świecie „Transformers” i zdecydowanie odbiega od typu rozgrywki, do jakiej przyzwyczaił nas producent. W grze wcielamy się w Autoboty, które biegnąc strzelają do świń-przeciwników znajdujących się na trasie. Każda postać walczy w inny sposób oraz zamienia się w inny pojazd, co zwiększa radość płynącą z rozgrywki.

appstore

8. Clips
Clips

Jak wielu z Was wie, wraz z systemem iOS 8 deweloperzy otrzymali możliwość dodawania widżetów do swoich aplikacji. Jedną z nich jest „Clips”, która pozwala na przechowywanie skopiowanych rzeczy w najprostszy z możliwych sposobów. Kopiując tekst lub zdjęcie, pojawi się ono w widżecie, w którym będziemy je mogli zachować na dłużej. Dedykowana klawiatura do iOS 8 umożliwi zaś wklejanie wszystkich kopii w żądane przez użytkownika miejsce.

appstore

9. Pokémon Camp
Camp Pokemon

Świat Pokemonów od prawie 20 lat nie traci na popularności. Możemy się do niego przenieść dzięki najnowszej pozycji „Pokémon Camp”, która oferuje najmłodszym graczom rozmaite minigry. Co ważne, aplikacja nie tylko bawi, ale posiada także walory edukacyjne. Z całą pewnością jest to ciekawa produkcja dla fanów tej japońskiej bajki.

appstore

10. Finanse
Finanse

Przez długi czas szukałem odpowiedniej aplikacji do monitorowania finansów i w końcu się ona pojawiła. Dzięki przejrzystym statystykom, możliwością łatwego dodania kosztów i wpływów oraz widżetowi, program „Finanse” na stałe zagościł na moich urządzeniach z iOS. Polecam go wszystkim, którzy chcą nie tylko oszczędzać, ale i mieć pod kontrolą swoje wydatki i dochody.

appstore

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij