Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe gry mobilne – październik 2016 [iOS/Android]

Za nami kolejny miesiąc szkoły i pracy. Za oknem deszcz i błoto, co niekoniecznie zachęca do wychodzenia z ciepłego i przytulnego domu. Co jednak robić w długie, jesienne wieczory? Oczywiście, grać w gry. Jakie? Zadbaliśmy o to, byście nie musieli się nad tym zastanawiać. Poniżej znajdziecie listę 10 najciekawszych według nas gier, jakie w październiku trafiły na iOS i Androida.

Za nami kolejny miesiąc szkoły i pracy. Za oknem deszcz i błoto, co niekoniecznie zachęca do wychodzenia z ciepłego i przytulnego domu. Co jednak robić w długie, jesienne wieczory? Oczywiście, grać w gry. Jakie? Zadbaliśmy o to, byście nie musieli się nad tym zastanawiać. Poniżej znajdziecie listę 10 najciekawszych według nas gier, jakie w październiku trafiły na iOS i Androida.

Plants vs Zombies: Heroes

Plants vs Zombies to słynna i komiczna gra, która wprowadza nas w świat zombiaków polujących na nasze mózgi. Naszymi pobratymcami w boju są rośliny. Te, dzięki naszej pomocy, chronią nas przed nikczemnikami spod ciemnej gwiazdy. Seria doczekała się już kilku ciekawych gier, ale Heroes różni się od pozostałych. Przede wszystkim wprowadzono tutaj elementy gry karcianej. W zasadzie podstawowe zasady się nie zmieniają. Nadal stajemy przed przeciwnikiem i próbujemy unieszkodliwić zombiaki (lub rośliny, jeśli wcielimy się w nieumarłego). Tym razem jednak nasi bohaterowie pojawiają się w postaci kart i to wybrana przez nas talia ma zagwarantować nam zwycięstwo. Zombiaki także nie poruszają się po planszy, a jedynie zadają obrażenia z miejsca. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

plants vs zombies heroes

appstore

playstore1

Oh… Sir! The Insult Simulator

Oh… Sir? The Insult Simulator to, jak sama nazwa wskazuje, symulator potyczek na grubiańskie obelgi. Gracz może przybrać jedną z wybranych przez siebie postaci i wziąć udział w jednym z kilku dostępnych scenariuszy, w którym każdy prowadzi nieuchronnie do wielkiej potyczki na wyzwiska. Nie spodziewajcie się jednak solidnych przekleństw czy innego rodzaju łaciny podwórkowej. Tutaj liczą się pomysły na dobre wyzwisko. W ten sposób można dowiedzieć się, że „chomik napierdział do naszego poduszkowca”. Warto wspomnieć, że produkcja początkowo była bardzo małym projektem stworzonym przez niewielką grupkę podczas AmJam. Później warszawskie studio Vile Monarch postanowiło rozbudować produkcję. Niestety, gra dostępna jest jedynie w języku angielskim na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i Androidem 2.3 i nowszym.

oh sir the insult simulator

appstore

playstore1

Lifeline: Flatline

Lifeline: Flatline to kolejna odsłona popularnej serii. I tym razem naszym zadaniem jest uratowanie pewnej osoby przed zgubą. Tutaj jednak mamy do czynienia z bohaterką imieniem Wynn. Pewnego dnia budzi się ona w pewnym zakładzie psychiatrycznym, gdzie została przypięta pasami do łóżka. Udaje jej się oswobodzić, jednak musi wydostać się z placówki i dowiedzieć czegokolwiek o swojej osobie. Zadaniem gracza jest pomoc w podjęciu kluczowych dla dalszego przebiegu wydarzeń decyzji. W tym celu musimy rozmawiać z Wynn dzięki specjalnemu komunikatorowi. Ocalenie bohaterki zależy tylko od nas. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.4 i nowszym oraz Androidem 4.4 i nowszym.

lifeline flatline

appstore

playstore1

Mafia III Rivals

Mafia III pojawiła się na początku października, a wraz z nią zadebiutowała mobilna gra Mafia III Rivals. Nie kierujemy tutaj, niestety, bohaterami znanymi z „większego brata”, jednak trafiamy na ulice New Bordeaux i tam staramy się przejąć jak największą liczbę lokacji i wspiąć się po drabinie gangsterskiej kariery. Nie bijemy się jednak bezpośrednio. Gra to strategia turowa, w której musimy kolejno eliminować fale wrogów. Każda z postaci ma punkty obrony, ataku i zdrowia. Jeśli zdołamy pokonać przeciwników, nim ci wykończą nas, wychodzimy z walki zwycięską ręką. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 9.0 i nowszym oraz Androidem 4.0.3 i nowszym.

mafia iii rivals

appstore

playstore1

Zombie Anarchy

Pewnego dnia budzisz się, by odkryć, że wokół ciebie stąpają w zasadzie jedynie nieumarli. Okazuje się, że jesteś jednym z niewielu, którym udało się przetrwać apokalipsę. Co było jej przyczyną? Tego nie wie nikt. W Zombie Anarchy pojawia się podobny scenariusz. Gracz musi zatem pokierować grupką ocalałych, by ci mogli przetrwać następny dzień. Ale to nie wszystko – musi również odkryć, co stoi za tajemniczą apokalipsą. Gra dostępna jest na sprzętach z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidzie 4.0 i nowszym.

zombie anarchy

appstore

playstore1

Nightgate

Nightgate to kolejny projekt studia Semidome, twórców między innymi Last Voyage. Gra, podobnie jak poprzednie tytuły od wspomnianej firmy, ma bardzo prostą mechanikę. Podczas rozgrywki przemierzamy kolejne zakamarki sieci komputerowej. By przejść przez kolejne zabezpieczenia musimy ruszyć jednak kopułą. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym.

nightgate

appstore

Eggggg

Jeśli jesteście wrażliwi, pomińcie Eggggg w tym zestawieniu. Naszym zdaniem jednak powinno się tu znaleźć ze względu na ciekawy koncept. Otóż w grze wszystko kręci się wokół… wymiocin. Podczas rozgrywki kierujemy tutaj Gilbertem. Jest to nastolatek, który ma niebywałą alergię na tytułowe jajka. Gdy je zje, powodują natychmiastową fontannę dochodzącą z wnętrza jego ciała. Gilbert ma jednak misję – dostać się na urodziny przyjaciela. Aby tam dotrzeć musi uciec wrednej ciotce i wykorzystać swoją niezbyt przyjemną umiejętność, by wykonać zadanie. Gra dostępna jest na sprzętach z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 2.3 i nowszym.

eggggg

appstore

playstore1

Crap! I’m Broke! Out of Pocket

Crap! I’m Broke! Out of Pocket! to, w skrócie mówiąc, symulator życia studenta. Wcielamy się tutaj w pewnego biednego mieszkańca miasta, który musi nie tylko przetrwać następny dzień, ale zdobyć pieniądze na czynsz i wyżywienie. W tym celu musi podejmować kolejne prace i uzyskiwać przychody. Poza tym za wszelką cenę musi uniknąć długów. Za zdobyte pieniądze może dokupywać jedzenie, opłacać rachunki, ale również kupować różnego rodzaju dobra, które polepszą jego jakość życia. Gra trafiła na urządzenia z iOS 6.0 i nowszym oraz Androidem 4.0 i nowszym.

crap I'm broke

appstore

playstore1

FIFA Mobile

FIFA Mobile pomoże nam ponownie wkraść się do futbolowego świata. Oto wcielamy się w zarządcę własnej drużyny piłkarskiej. Możemy podjąć próbę poprowadzenia swojego ulubionego klubu na szczyt kariery. W grze dostępnych jest 17 tysięcy zawodników wzorowanych na prawdziwych piłkarzach z 650 drużyn i 30 dostępnych lig. Gracz nie tylko wpływa na dalsze zawody, ale również dobiera nowych piłkarzy do swojego zespołu. Do rozgrywki wprowadzono także nowy tryb – Atak. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

fifa mobile

appstore

playstore1

Jade Empire Special Edition

Jade Empire nie należy do najmłodszych gier. Produkcja trafiła do graczy już ponad dekadę temu, jednak dopiero teraz pojawiła się na mobilnych sprzętach. A warto w tę grę zainwestować, jeśli nie mieliście do czynienia z oryginałem. W grze wcielamy się w wojownika, który pod wodzą słynnego Mistrza Li musi szkolić swoje umiejętności i wybrać ścieżkę, jaką chce kroczyć. Decyzje podejmowane przez gracza wpłyną na dalszy rozwój rozgrywki. Gra dostępna jest na urządzeniach z iOS 9.0 i nowszym.

jade empire

appstore

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Obejrzyj wideo – 10 najlepszych nowych aplikacji i gier na iOS – październik 2016:

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij