Udostępnij
Tweetnij

iPhone 13 Pro – aplikacje na razie nie wykorzystują w pełni ProMotion

iPhone 13 Pro to smartfon, w którym Apple umieściło ekran ProMotion. Zapewnia on podwyższone odświeżanie obrazu w zakresie do 120 Hz. Jednak aplikacje deweloperów trzecich nie są na razie w pełni wykorzystać ekranów modeli iPhone 13 Pro. Apple zapowiada zmianę.

iPhone 13 Pro to pierwszy smartfon Apple, który otrzymał ekran ProMotion. Wcześniej stosowano je w droższych iPadach i w ten sposób zapewnianie jest podwyższone odświeżanie obrazu w zakresie do 120 Hz. Standardowo jest to 60 Hz. Czy jednak wszystkie aplikacje są w stanie wykorzystać te zmiany? Okazuje się, że nie.

Deweloperzy trzeci zauważyli, że ich aplikacje nie wykorzystują w pełni możliwości ekranów ProMotion z modeli iPhone 13 Pro. Apple potwierdziło, że tak rzeczywiście jest. W tym celu wymagana będzie jednak deklaracja, że oprogramowanie może rzeczywiście skorzystać z 120 Hz. Poprzez odpowiedni wpis na liście plist.

Apple iPhone 13 Pro ekran ProMotion odświeżanie 120 Hz aplikacje

Aplikacje trzecie z pełną obsługą ProMotion z iPhone 13 Pro wkrótce

Apple twierdzi, że wkrótce deweloperom aplikacji odda taką możliwość i wtedy ich aplikacje będą mogły w pełni wykorzystać technologię ProMotion ze smartfonów iPhone 13 Pro. Ma to nastąpić w niedługim czasie. Jednak konkretnej daty nie podano. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij