Udostępnij
Tweetnij

macOS Catalina gotowy. Apple udostępni go już dziś (aktualizacja)

macOS Catalina jest już gotowy. Apple udostępniło deweloperom aplikacji build GM, czyli Golden Master. Jest to już w zasadzie sfinalizowany system operacyjny, który wkrótce zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom komputerów Mac. Kiedy może odbyć się premiera macOS 10.15?

Aktualizacja: macOS Catalina będzie dostępny jeszcze dziś, jak raportuje Engadget. Apple udostępni nowy system dla komputerów Mac za darmo. Jeśli zastanawiacie się nad tym, skąd go będzie można pobrać, to odpowiedź jest prosta. Szukajcie go w Mac App Store.

macOS Catalina to nowy system operacyjny dla komputerów Mac, na który Apple cały czas każe nam czekać. Jego premiera jest jednak już bardzo blisko. Świadczy o tym udostępnienie buildu GM (Golden Master) deweloperom aplikacji. To oznacza, że prace nad nową wersją oprogramowania w zasadzie zakończono.

Apple już wcześniej ujawniło, że macOS Catalina zostanie udostępniony w październiku. Pewne przecieki sugerowały, że może to nastąpić już dziś, czyli 4 października. Cóż, biorąc pod uwagę to, że deweloperzy dopiero wczoraj otrzymali build GM, to raczej nie ma co na to liczyć. Premiera ma szansę odbyć się najwcześniej za kilka dni. Firma z Cupertino najpierw będzie chciała się zorientować, czy wszystko w nowej odsłonie systemu Mac działa jak należy. Poza tym, to czas dla deweloperów, aby ci sprawdzili własne aplikacje na kompilacji Golden Master.

macOS Catalina 10.15 GM Golden Master kiedy premiera systemu dla Mac

Apple może udostępnić macOS Catalina już w przyszłym tygodniu

Premiera macOS Catalina może odbyć się nawet już w przyszłym tygodniu. Oczywiście, pod warunkiem, że nic nie stanie ku temu na przeszkodzie, bo i tak może być, co warto mieć na uwadze. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na więcej informacji. Oczywiście, użytkownicy komputerów Mac będą mogli pobrać nową wersję oprogramowania za darmo.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij