Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 – jak włączyć tryb ciemny, czyli dark mode?

iOS 13 wprowadza długo wyczekiwany tryb ciemny, czyli dark mode. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak go włączyć, to jest to bardzo proste. Musicie tylko na iPhone’ach skorzystać z nowego skrótu, który znajduje się w centrum sterowania. Jeśli go tam nie ma, to Apple umożliwia jego dodanie. Zobaczmy, jak to zrobić.

iOS 13 został udostępniony na iPhone’y wczoraj (tutaj znajdziecie kompletny i obszerny wykaz zmian). Jedną z najważniejszych nowości jest dark mode, czyli tryb ciemny. Apple kazało na niego długo czekać. Taka funkcja jednak w końcu się pojawia. Pytanie tylko: jak ją włączyć? Okazuje się, że jest to naprawdę bardzo proste.

Tak włączysz tryb ciemny (dark mode) w iOS 13

Chcąc włączyć tryb ciemny na iPhone’ach z zainstalowanym już systemem iOS 13 należy wysunąć centrum sterowania. Roimy to zwykłym ruchem palca przesuwając go z dolnej części ekranu do góry. Po chwili wyświetlą się dostępne przełączniki. Nas interesuje ten ostatni z widocznych na poniższym zrzucie ekranowym. To on odpowiada za włączanie i wyłączanie dark mode. Jego dotknięcie włączy ciemny motyw. Natomiast kolejne spowoduje dezaktywację funkcji.

iOS 13 tryb ciemny dark mode jak włączyć na Apple iPhone

Oczywiście, może być tak, że najpierw będziecie musieli dodać ten przełącznik do centrum sterowania. W tym celu na iPhone’ach z iOS 13 udajecie się do sekcji Ustawienia i Centrum sterowania. Następnie dotykacie opcję Dostosuj narzędzia. Tu trzeba dodać opcję Tryb ciemny. Od tej pory przełącznik dla dark mode będzie już znajdować się na waszym ekranie centrum sterowania. Opcja jest ciekawa i działa nie tylko na iPhone’ach z ekranami OLED. Na tych z wyświetlaczami LCD również.

iOS 13 tryb ciemny dark mode jak włączyć na Apple iPhone

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij