Udostępnij
Tweetnij

Część użytkowników iPhone’ów z iOS 11 skarży się na problemy z Apple Music i App Store

Apple boryka się jakimiś problemami związanymi z App Store i Apple Music, które występują na iPhone’ach i iPadach z iOS 11. Problemy są specyficzne i występują tylko w tej starszej wersji systemu operacyjnego. Na iPhone’ach z iOS 12 lub inną wersją takich przypadłości nie ma. Wygląda na to, że błąd jest powiązany z konkretną edycją oprogramowania.

Apple Music i App Store nie są dostępne dla części użytkowników iPhone’ów i iPadów. Ci od kilkunastu godzin zgłaszają problemy i te pojawiają się m.in. na Twitterze. Wygląda na to, że błędy z dostępem do wymienionych usług występują jedynie na tych iUrządzeniach, które mają zainstalowany iOS 11. W innych wydaniach oprogramowania zdają się nie występować.

Na stronie Stan systemu, gdzie można sprawdzić sobie dostępność poszczególnych usług firmy z Cupertino, oficjalnie mówi się jedynie o problemie z FaceTime. Jak dobrze wiemy, wyłączono w nim rozmowy grupowe po tym, jak w komunikatorze znaleziono poważną lukę. Wkrótce zostanie ona załatana. Jest bardzo możliwe, że jeszcze dziś.

Użytkownicy iPhone’ów z zainstalowanym iOS 11 twierdzą, że nie mogą korzystać z usługi Apple Music. Raportują też problemy związane z App Store, a dokładniej dostępem do zawartości wirtualnego sklepu. Istnieje też pewne rozwiązanie problemu. Związane jest ono z cofnięciem daty.

Część właścicieli iPhone’ów z iOS 11 twierdzi, że cofnięcie daty na 29 stycznia rozwiązało u nich problem z dostępem do App Store. Możliwe więc, że w systemie znajduje się jakiś starszy certyfikat, który być może wygasł i to właśnie powoduje problemy. Jednoznaczne wyjaśnienie błędów na razie nie jest znane.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij