Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 i iPhone 8 znikają ze sklepów Apple w Niemczech. To wina Qualcomma

Apple przegrało spór patentowy w Niemczech i dlatego zostało zmuszone do usunięcia ze sprzedaży modeli iPhone 7 i iPhone 8. Również w edycjach Plus. Te cztery smartfony zostały wycofane w Niemczech i nie można już ich zamawiać na stronie Apple. Usunięto je również z 15 salonów firmy, które znajdują się za naszą zachodnią granicą.

Apple w grudniu wyrokiem niemieckiego sądu przegrało spór patentowy z firmą Qualcomm. Ta ostatnia twierdzi, że część telefonów z iOS narusza jego patenty związane z zarządzeniem energią. Dlatego gigant z Cupertino musiał wycofać za naszą zachodnią granicą modele iPhone 7, 8, 7 Plus i 8 Plus. To uczyniono dziś.

Wymienione wyżej iPhone’y nie są już dostępne na oficjalnej stronie internetowej Apple.com/de. Zostały również usunięte z piętnastu oficjalnych salonów giganta z Cupertino, które znajdują się na terenie Niemiec. Teoretycznie powinny też zniknąć ze sklepów partnerów. Jednak wiemy, że część z nich ciągle je sprzedaje za naszą zachodnią granicą.

Apple vs Qualcomm patenty iPhone 8 Plus Niemcy

Qualcomm wcześniej przekazał, że wyemitował obligacje o wartości około 1,34 mld euro, co było wymogiem prawnym narzuconym przez niemiecki sąd. Wyrok padł w Niemczech dokładnie 20 grudnia. Wtedy tamtejszy sąd wydał orzeczenie, w którym uznano naruszenie patentów przez Apple. Na jego mocy wprowadzono zakaż sprzedaży wspomnianych iPhone’ów

Apple nie musi usuwać z Niemiec nowszych iPhone’ów

iPhone Xr, Xs i Xs Max nie muszą zostać usunięte ze sklepów Apple w Niemczech. Tych modeli wyrok w przegranej sprawie z firmą Qualcomm nie dotyczy. Jedynie 7, 7 Plus, 8 i 8 Plus. Gigant z Cupertino zapewne będzie odwoływać się od wyroku. Nie wiadomo jednak, na ile będzie to pomocne.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: Reuters

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij